Americké trhy jsou dnes otevřené. Obchodování je však zkráceno na dobu od 15:30 do 19:30 našeho času. Dolar drží ztráty v dolarovém indexu i proti euru. Procyklické měny sílí, koruna dosáhla lehkého zisku, poté oslabila nad 26,15 za euro.

Czech Media Invest dokončila nákup rádií Lagardere

Společnost Czech Media Invest (CMI) dnes dokončila akvizici rozhlasových stanic, které v České republice, Polsku, Slovensku a Rumunsku vlastnil francouzský Lagardere Group. Tyto akvizice jsou v souladu s rozvojovou strategií společnosti Czech Media Invest v mediálním segmentu. CMI tak získává do svého portfolia nový mediatyp postavený na silných rozhlasových brandech.

„Frekvence 1 a Evropa 2 patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co můžete v českém éteru slyšet. Ale není to samozřejmě pouze o těchto velkých stanicích, velký potenciál rozvoje mají jednak ostatní rádia, jednak digitální projekty, z nichž bych jmenoval Youradio, službu pro poslech hudby online na webu a v mobilu. Skupina je mimořádně silná i na sociálních sítích. Jsme rádi, že můžeme zaměstnance a spolupracovníky Lagardere Active ČR přivítat v dynamicky se rozvíjející rodině Czech Media Invest,“ říká člen představenstva CMI Daniel Častvaj.

Vedle českých rozhlasových stanic jsou součástí dnes uzavřeného obchodu i přední rádia v Polsku, Rumunsku a slovenská stanice Evropa 2.

Společnost Czech Media Invest je prostřednictvím své dceřiné společnosti Czech News Center předním mediálním domem v České republice. Vydává čtyři deníky, několik desítek časopisů a webových titulů. Společnost také vlastní dvě tiskárny a je lídrem v oblasti vydávání knih a distribuce tisku. Vlastníky CMI jsou podnikatelé Daniel Křetínský (50%), Patrik Tkáč (40%) a Roman Korbačka (10%).  

Newsletter