Czech News Center dnes spustil nový zpravodajský web Info.cz

Mediální dům Czech News Center dnes spustil nový zpravodajský web Info.cz. Server, jehož šéfredaktorem je dřívější šéf Eura Michal Půr, podle vydavatele nabídne nezávislou seriózní žurnalistiku. Vlastní zpravodajský servis na internetu nedávno spustila také firma Seznam.cz.

„Zpravodajských a informačních webů vzniká na českém mediálním trhu stále více. Cílem Info.cz je pomoci uživatelům se v tomto současném informačním smogu vyznat, vidět mezi ostatními informacemi ty podstatné, soustředit se na důležité,“ uvedla k novému webu už dříve generální ředitelka Czech News Center Libuše Šmuclerová.

Na úvod web Info.cz přináší informace o prodeji padesátiprocentního podílu ve společnosti FTV Prima, druhé největší soukromé televizi v zemi, kterou podle informací serveru údajně ovládne miliardář Ivan Zach. Další materiál se týká například přestavby pražského Výstaviště. Server také zveřejnil rozhovor s Dirkem Ahlbornem, výkonným ředitelem a spoluzakladatelem společnosti Hyperloop Transportation Technologies o vysokorychlostním dopravním prostředku hyperloop.

Největšími hráči mezi zpravodajskými weby v Česku jsou iDNES vydavatelství Mafra miliardáře a ministra financí Andreje Babiše a Novinky, které vlastní Seznam.cz a deník Právo. Seznam.cz také počátkem října začal na svou domovskou stránku umísťovat vlastní zpravodajský servis Seznam Zprávy, jehož základem je videozpravodajství.

Czech News Center je ovládaná Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem a na trhu deníků je jedničkou s podílem 36 procent. Vydává deníky Blesk, Aha! a Sport. Na časopiseckém trhu je na druhém místě s tituly, jako jsou Reflex, ABC, Geo a Blesk pro ženy. Nedávno firma dokončila akvizici části portfolia Mladé fronty, včetně deníku E15. Celkově má 3,5 milionu čtenářů a weby patřící Czech News Center mají návštěvnost zhruba 4,5 milionu uživatelů měsíčně.

Newsletter