Americké i evropské výnosy klesají. U obou se projevily komentáře představitelů Fedu a ECB, přičemž ve druhém případě slovní intervence přichází už od minulého týdne. Aniž by euro výrazněji sílilo proti dolaru, měny regionu společně sílí. Koruna prolomila 26,15 za euro.

Czech News Center loni kvůli odpisům vykázal ztrátu

 Czech News Center, vydavatel nejčtenějšího deníku Blesk a dalších novinových a časopiseckých titulů, loni hospodařil kvůli odpisům se ztrátou 8,2 milionu korun. Provozní zisk před odpisy dosáhl 287 milionů Kč. Vyplývá to z informací veSbírce listin.

Celkový výsledek byl podle firmy „významně ovlivněn odpisy oceňovacího rozdílu z nabytého majetku z titulu fúze, které činily 335 milionů Kč“. Celkové výnosy podle údajů z výroční zprávy činily 1,84 miliardy korun.

Vlajkovou lodí vydavatelství je Blesk, který je nejprodávanějším a nejčtenějším deníkem na trhu. Titul doplňuje bulvární deník Aha! a specializovaný Sport. Mezi nejvýznamnější časopisecké tituly patří týdeník Reflex. V loňském roce firma rovněž posilovala digitální aktivity a zaznamenala nárůst návštěvnosti svých webů a on-line inzerce, uvedla ve výroční zprávě.

Pod společností působí dvě tiskárny sídlící v Praze a Ostravě, které jsou vlastněny a provozovány pod hlavičkou Czech Print Center. V roce 2012 firma spustila prvního virtuálního mobilního operátora BLESKmobil. Loni v říjnu začala nabízet předplacenou platební kartu pod značkou Blesk peněženka.

Loňský rok pro vydavatelství znamenal rovněž dokončení převzetí novými vlastníky, jimiž jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Vydavatelství, dříve Ringier Axel Springer CZ, je nyní součástí koncernu Czech Media Invest.

Newsletter