Americká inflace v dubnu meziročně vzrostla nad 4 %, v jádrovém vyjádření na 3 %. Nad konsensus vyšší čísla zesilují spekulaci o politice Fedu, futures eurodolaru opět zaceňují první hike o 25 bb v prosinci 2022. Výnosy US bondů rostou, dolar sílí. Měny regionu na americká data reagovaly mírným oslabením, prvotní ztráty ale rychle zčásti smazaly.

Czech Republic Sotheby’s International Realty otevírá pobočku na Slovensku

Světová mapa jedinečných nemovitostí sítě Sotheby’s International Realty se na konci roku rozrostla o další zemi – Slovensko. Czech Republic Sotheby’s International Realty otevřela novou pobočku v Bratislavě. Češi díky ní získají přímý přístup k nákupu či pronájmu nemovitostí u svého nejbližšího souseda a investoři z Evropy i celého světa dostanou příležitost objevit slovenský trh, který až dosud ležel neprávem trochu stranou širšího zájmu. Slovákům se zároveň otevírá cesta k výjimečným domům a bytům v Česku i ve světě.

Nově založená pobočka, jejíž ředitelkou je Ilona Mančíková, majitelka a obchodní ředitelka Czech Republic Sotheby’s International Realty a spolumajitelka Croatia Sotheby’s International Realty, se zaměří na unikátní historické vily a luxusní developerské rezidence v Bratislavě a okolí. A také v Tatrách, kde se bude orientovat zejména na prodej servisovaných víkendových apartmánů a challetů.

„Jsem velmi ráda, že právě letos, při příležitosti stoletého výročí založení Československé republiky, se naše celosvětová síť dočkala slovenského sourozence. Vznik pobočky v Bratislavě je logickým vyústěním předchozího vývoje. Na počátku loňského roku jsme založili pobočku v chorvatském Splitu a ta se záhy stala lídrem na chorvatském trhu s nemovitostmi. V současnosti operuje na celém Jadranském pobřeží a v oblasti Záhřebu. V portfoliu má aktuálně na 250 unikátních nemovitostí a v loňském roce uskutečnila mimo jiné také největší obchod na chorvatském realitním trhu za uplynulých pět let – prodej luxusní vily Castello za více než 8 milionů eur,“ říká Ilona Mančíková.

Česko tak vytvořilo jakýsi pomyslný strategický trojúhelník společně se Slovenskem a Chorvatskem, tedy zeměmi, s nimiž jej pojí tradiční přátelství již od dob, kdy byly součástí Rakousko-uherské monarchie. V současné době mají tyto země mezi sebou nejvřelejší vztahy ze všech středoevropských zemí. Jak dokazují aktuální průzkumy, Slovensko i Chorvatsko zaujímají čelní místa v cestách českých občanů do zahraničí.

O zaměření slovenské pobočky vypovídá už její sídlo v bratislavském komplexu River Park. Multifunkční centrum na levém břehu Dunaje v blízkosti bratislavského Starého města je dílem nizozemského architekta Ericka van Egeraata, který moderní vzdušné konstrukce citlivě zasadil do stávající zástavby a propojil je s nábřežní promenádou. Aby nenarušil panorama nedalekého Bratislavského hradu, nechal jednu z budov „přerůst“ nad hladinu řeky.

 „V současnosti jsou již v přípravě také další developerské projekty jako River Park City II a Eurovea II, což je přesně ten typ projektů, které v budoucnu chceme zahrnout do portfolia,“ říká Ilona Mančíková a vypočítává další oblasti zájmu nově otevřené pobočky: „Ve slovenské metropoli se soustředíme zejména na historické části Starého města, památkovou zónu Palisády nebo na vyhlášenou ulici Mudroňova u Bratislavského hradu a přilehlou oblast Horský Park.“

Stranou zájmu však nezůstane ani lukrativní městská část Koliba. „Zde již máme v portfoliu ojedinělý projekt Eleven s 11 rezidenčními domy a projekt Roličky od renomovaného ateliéru CAKOV & PARTNERS. Ten zahrnuje 9 vilových domů, v nichž jsou v každém tři byty na samostatném podlaží,“ konkretizuje aktuální nabídku Ilona Mančíková.

Značka Sotheby’s International Realty® vychází z tradice světoznámého londýnského aukčního domu Sotheby’s, nejstaršího místa sdružujícího světové sběratele unikátních předmětů již od roku 1744. Společnost Sotheby‘s International Realty® navazuje na dlouholetou tradici aukčního domu a od roku 1976 zajišťuje obchodování s unikátními nemovitosti po celém světě. Czech Republic Sotheby’s International Realty, Slovakia Sotheby’s International Realty a Croatia Sotheby’s International Realty  jsou frenčízy této mezinárodní realitní společnosti a klientům tak dokáží zprostředkoat prodej či pronájmy luxusních nemovitosti po celém světě v mateřském jazyce a se službou „domácího“ makléře.

Newsletter