Daikin spustil sériovou výrobu nové kazetové klimatizační jednotky

Pracovníci plzeňského Daikinu kompletují nové klimatizační jednotky BMC určené pro instalace do stropů komerčních prostor. Týdně jich výrobí 3 000. Na návrhu klimatizace, která se bude prodávat v 73 zemích světa, pracovalo plzeňské vývojové centrum 11 měsíců. Přístroj má komfortní kruhový výdech a zákazníkům je nabízen v 7 různých variantách. Každá je dostupná v bílé i černé barvě.

Nová stropní klimatizační jednotka BMC od Daikinu má větší klapky pro rovnoměrné komfortní proudění vzduchu a může být osazena různými inteligentními senzory. Vzduch z moderního panelu proudí všemi směry, a nevytváří tak pod sebou nepříjemný vzduchový proud rozdílné teploty. Viditelná část panelu je zájemcům nabízena v 7 variantách, aby si zákazník mohl vybrat tu nejlepší, která se mu nejlépe hodí do jeho interiéru.

„Vývoj nové kazetové klimatizace BMC trval 11 měsíců. Měli ho na starosti odborníci plzeňského vývojového centra. Klimatizace je technicky opět o něco vyspělejší než její předchůdci. Inteligentní senzory zefektivňují funkci celého zařízení a zároveň šetří elektrickou energii,“ dodává Jan Voch, správní ředitel plzeňského Daikinu.

Daikin je významným celosvětovým výrobcem klimatizačních jednotek. Plzeňská výroba Daikin Industries Czech Republic s.r.o. byla založena v květnu 2003 a zároveň byly položeny základy výrobního areálu Daikin, situovaného v plzeňské industriální zóně Borská pole. Areál Daikin se tak se svým plánovaným a cíleným růstem stává jednou z hlavních dominant Borských polí. Vývoj a výroba v plzeňském zastoupení je zaměřena na klimatizační jednotky pro domácnosti.

Newsletter