Dolar pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti euru a procyklickým měnám. Polský zlotý drží ztrátu, nehledě na posilující euro proti dolaru. Koruna se posunula pod dnešní otevírací cenu směrem k 25,90 za euro, v mírném zisku je i maďarský forint.

Dalajlama bude hlavním dnešním hostem konference Forum 2000

Tibetský duchovní vůdce dalajlama bude dnes hlavním hostem mezinárodní konference Forum 2000, která třetím dnem pokračuje v Praze. Kromě vystoupení na konferenci čeká dalajlamu i schůzka s vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem a ministrem kultury Danielem Hermanem (oba KDU-ČSL).

Dalajlama se časně ráno sejde s Hermanem, poté se oba přesunou na blok konference věnovaný náboženství v současném světě. Později během dne vystoupí dalajlama na Foru 2000 společně s katolickým knězem Tomášem Halíkem, s nímž bude debatovat o výzvách, které stojí před naším světem.

Dalajlama byl osobním přítelem bývalého českého prezidenta Václava Havla, který Forum 2000 založil. Tibetský duchovní vůdce se účastnil i předchozích ročníků a při příjezdu na ten letošní vyzval Čechy, aby udržovali naživu Havlův odkaz.

Newsletter