Včerejší komentář viceguvernéra Fedu Claridy o taperingu a načasování zvýšení sazeb podpořil dolar a americké tržní sazby, včetně těch reálných. Euro se proti dolaru obchoduje na 1,1830 EURUSD. ČNB dnes zvýší sazby a představí novou prognózu. Rizikem silnější koruny je rychlejší úroková normalizace. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Dalajlama bude hlavním dnešním hostem konference Forum 2000

Tibetský duchovní vůdce dalajlama bude dnes hlavním hostem mezinárodní konference Forum 2000, která třetím dnem pokračuje v Praze. Kromě vystoupení na konferenci čeká dalajlamu i schůzka s vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem a ministrem kultury Danielem Hermanem (oba KDU-ČSL).

Dalajlama se časně ráno sejde s Hermanem, poté se oba přesunou na blok konference věnovaný náboženství v současném světě. Později během dne vystoupí dalajlama na Foru 2000 společně s katolickým knězem Tomášem Halíkem, s nímž bude debatovat o výzvách, které stojí před naším světem.

Dalajlama byl osobním přítelem bývalého českého prezidenta Václava Havla, který Forum 2000 založil. Tibetský duchovní vůdce se účastnil i předchozích ročníků a při příjezdu na ten letošní vyzval Čechy, aby udržovali naživu Havlův odkaz.

Newsletter