Další startup vybral přes ICO miliony a zmizel

Kryptoměnový startup LoopX zmizel poté, co vybral prostřednictvím ICO bitcoiny a etherea za 4,5 milionu dolarů (podle aktuální hodnoty dokonce za víc jak 5 milionů USD).

LoopX původně sliboval vytvořit „nejpokročilejší algoritmus pro obchodování na kryptoměnových trzích“, ten měl uživatelům mimo jiné garantovat pravidelný profit +10 %. Algoritmus také sliboval například provádění 10 000 obchodních transakcí za vteřinu u více než 100 různých měn. Již to samo o sobě by mohlo pro řadu investorů představovat červenou vlajku, přesto se mu prostřednictvím pěti emisí svých LPX tokenů podařilo vybrat 276,21 BTC a 2 446, 70 ETH. Po dovršení této částky se startup vypařil po anglicku, jednoduše zrušil svůj web a smazal profily na sociálních sítích.

Pokud zapomeneme na divoké období z loňského léta a podziimu, je to za poslední měsíce třetí podobný případ. Jen měsíc zpátky podobně zmizel ICO projekt Prodeum, který sliboval blockchainovou revoluci v zemědělství (ten ovšem nechal podvedeným investorům alespoň lehce obscénní vzkaz na rozloučenou) a několik měsíců zpátky pak projekt Confido, který dle vlastních slov sliboval nabídnout decentralizovaný escrow účet pro „trustless“ platby při online nakupování.

Newsletter