Další trik vlády: Vláda vydává podporu v nouzi (500Kč/den) za podporu podnikání

Podnikatelské odbory se důrazně ohrazují proti tomu, že vláda vydává podporu v nouzi za podporu podnikání! Vláda manipuluje veřejným míněním a vyvolává dojem, že podnikatelé mají nějaké výhody.

Vláda dne 20. 4. konečně rozhodla, že i malí podnikatelé, kteří nemají zaměstnance a přišli o všechny příjmy, jsou lidé v existenční nouzi a náleží jim dávka v nezaměstnanosti či podpora v nouzi. Takovou podporu vyplácí vláda prostřednictvím firem zaměstnancům, kterým hrozí ztráta pracovního místa a podporu vyplácí i těm, kdo jsou registrovaní na Úřadu práce, protože už o práci přišli.

Vyplácených 500 Kč/den malým podnikatelům a živnostníkům jsou peníze na živobytí jejich rodin. Jsou to peníze, za které mají nakoupit jídlo, zaplatit nájem, elektřinu, pohonné hmoty atd. 500 Kč na den jim má zajistit, že přežijí a nebudou muset žebrat.

Na podporu podnikání, na záchranu firem, které krachují ne vlastní vinou, nedala vláda ani korunu! To není přehnané tvrzení, to je fakt, a my jsme v Podnikatelských odborech ochotni obhájit naše tvrzení v diskuzi s kterýmkoli ministrem, který se nebude bát veřejné konfrontace!     

Média opakují po vládě její marketingovou frázi, že „Podnikatelé dostanou další finanční injekci“. Je to jen trik, jak přesvědčit veřejnost, že se ti podnikatelé vlastně mají dobře, že je vláda nějak zvýhodňuje! Je třeba stále opakovat: 500 Kč/den je dávka v nezaměstnanosti, je to podpora v nouzi, jakou dostávají i zaměstnanci prostřednictvím programu Antivirus. Je to jen napravení nespravedlivého chování státu vůči podnikatelům a živnostníkům. Tahle vláda sice nezvládá krizové řízení a hospodářství země vede do krize, ale propagandu zvládá skvěle.

Podnikatelské odbory stále tlačí na vládu, aby už konečně začala ochraňovat české podnikání. Vláda likviduje malé a střední české firmy a živnosti, které přitom tvoří více než 50 % HDP a zaměstnávají přes 60 % všech zaměstnanců! Důsledkem bude, že ekonomiku České republiky ovládnou zahraniční koncerny a obří holdingy, jako například Agrofert.

Newsletter