Data z Atmoskop.cz rozhodla o férovém zaměstnavateli

Letošní ročník soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku zahrnuje novou kategorii nazvanou Férový zaměstnavatel. Vznikla na základě dat serveru Atmoskop.cz, který obsahuje 146 000 hodnocení více než 30 000 českých firem od jejich skutečných zaměstnanců a který provozuje společnost LMC.

Ocenění Férový zaměstnavatel roku 2020 získaly vždy nejlepší tři firmy ve třech kategoriích: do 100, do 500 a nad 500 zaměstnanců. Byly to:

Do 100 zaměstnanců

  1. Phonexia
  2. Střední škola, základní škola a mateřská škola da Vinci
  3. Sophia Solutions

100 – 500 zaměstnanců

  1. UOL
  2. Zonky
  3. HENNLICH

Nad 500 zaměstnanců

  1. Člověk v tísni
  2. HOCHTIEF CZ
  3. Skupina innogy

Hodnocení na Atmoskopu nám umožnila vytvořit žebříček firem tak, jak je vidí jejich zaměstnanci. To znamená, že do kategorie Férový zaměstnavatel se firmy nepřihlašují – jsou v ní všechny firmy na trhu,“ říká Adam Hazdra, manažer projektu Atmoskop.cz. „Ocenění je výsledkem hodnocení firem za poslední rok. Při vyhodnocování je pro nás klíčová důvěryhodnost. Právě důvěryhodná hodnocení totiž zaměstnanci na Atmoskop.cz hledají. Uplatnili jsme proto několik kritérií a přihlíželi i k historickému vývoji hodnocení, aby nebylo možné ocenění získat jednorázovým výkyvem,“ vysvětluje Adam Hazdra.

Atmoskop.cz v letošním roce zaznamenává silný růst, významně stoupá návštěvnost i zájem firem o placené služby. „Pro kandidáty už je Atmoskop místem, kam se automaticky obracejí pro informace. Uvědomují si, že o firmě se dozvědí nejvíc právě od jejích zaměstnanců. Vedle faktu, že v poslední době hledá práci více lidí než dřív, se na zvýšeném zájmu o využití Atmoskop.cz projevilo hlavně průběžné vylepšování našich služeb,“ dodává Adam Hazdra.

Společnost LMC už přes dvacet let prosazuje změny na českém trhu práce. Do její rodiny patří kariérní portály Jobs.cz, Prace.cz, vzdělávací portál Seduo.cz, portál s hodnoceními zaměstnavatelů Atmoskop.cz, mobilní aplikace Práce za rohem či online služba pro personalisty Teamio. LMC se snaží o neustálé zlepšování podmínek pro zaměstnance, rozšiřování možností pružnější a svobodnější práce, ale také zodpovědnosti za vlastní kariéru, a to především skrze celoživotní vzdělávání.

Newsletter