Dceřiné firmy energetické skupiny Engie v Česku změní název

Tuzemské dceřiné firmy francouzské energetické skupiny Engie, dřívější GDF Suez, změní během května název. Společnost o tom dnes informovala ČTK. Firma Cofely, která nabízí například elektroinstalace v průmyslu a energetice, se bude od začátku měsíce jmenovat Engie Services. Společnost GDF Suez Prodej plynu se pak od 15. května změní na Engie Energy Management CZ.

Koncern Engie sjednocuje značky a aktivity svých dceřiných společností v rámci celé obchodní skupiny. V zahraničí tak začalo přejmenovávání už v květnu loňského roku.

„V souladu s globálními trendy se nově budeme i v České republice více orientovat na poskytování energetických a technických služeb. Zároveň však budeme pokračovat také v našich tradičních lokálních aktivitách jako dodávky slaboproudých i silnoproudých technologií, výroba rozvaděčů či průmyslová automatizace,“ uvedl generální ředitel Cofely Aleš Damm. Skupina dodala, že obě její společnosti působící v Česku budou do budoucna ještě těsněji spolupracovat.

Společnost Cofely se specializuje na komplexní energetická řešení, která zahrnují projektové a energetické poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků a průmyslovou automatizaci. Mezi její klíčové zákazníky patří provozovatelé energetických sítí, průmyslové podniky, dodavatelé průmyslových technologií, teplárny a elektrárny. Firma zaměstnává téměř 400 pracovníků a její obrat loni dosáhl 1,7 miliardy korun.

GDF Suez Prodej plynu působí na trhu od roku 2009 a zaměřuje se na dodávky zemního plynu a elektrické energie velkým průmyslovým odběratelům. Její obrat loni činil 1,2 miliardy korun, letos očekává růst na 1,6 miliardy korun.

Newsletter