Děčínský Armex Energy zvýšil tržby o třetinu na 642 milionů korun

Děčínský alternativní dodavatel plynu a elektřiny Armex Energy zvýšil v pololetí tržby o třetinu na 642 milionů korun. Výsledek společnost přičítá zvýšení počtu zákazníků. ČTK o vývoji tržeb dnes informoval mluvčí firmy Martin Jonáš.

Od ledna do června získal Armex Energy podle informací Operátora trhu s elektřinou (OTE) 2200 nových zákazníků. Celkem jich ke konci pololetí bylo zhruba 35.500. Do konce roku plánuje firma získat dalších několik tisíc odběratelů.

„Vyplácí se nám sázka na budování kamenných poboček. Při každodenním kontaktu se zákazníky zjišťujeme, že kamenné pobočky jsou pro ně významným prvkem důvěry. To se i v prvním pololetí odrazilo na růstu počtu zákazníků a s tím souvisejícím růstu tržeb,“ uvedl ředitel společnosti Jan Nesměrák. V současnosti má firma 26 kamenných poboček.

Armex Energy patří mezi patnáct největších dodavatelů energií v Česku, na trhu působí od roku 2005. Tržby společnosti loni činily 1,4 miliardy korun. Firma je součástí skupiny ARMEX, jejíž celkový obrat přesahuje 21 miliard korun.

Newsletter