Děčínský Armex Oil zdvojnásobil kapacitu skladu pohonných hmot

Děčínská obchodník s ropnými produkty Armex Oil zdvojnásobil skladovací kapacitu. Do nových skladovacích prostor v Čelechovicích na Olomoucku firma investovala 70 milionů korun, sdělil dnes ČTK mluvčí společnosti Martin Jonáš.

Zrekonstruovaný sklad je od srpna ve zkušebním provozu. Pojme celkem 2,5 milionu litrů nafty a 300.000 litrů methylesteru řepkového oleje (MEŘO). „Rekonstruovaný skladový areál původně sloužil jako cukrovar, později jako skladiště lehkých topných olejů. Následně byl dlouho nevyužívaný,“ uvedl spolumajitel firmy Hynek Sagan.

Při opravě podle Sagana dbala firma na provozní bezpečnost a ekologičnost. Veškeré technologické rozvody a skladovací kapacity jsou proto řešeny jako dvouplášťové.

Čelechovický sklad je vedle skladu v Dobroníně druhým, který je ve vlastnictví Armexu. Ostatní sklady má firma v pronájmu. Do budoucna by chtěla získat nový sklad ve středních Čechách. „Jednání už probíhají, ale nečekáme, že bychom nový sklad měli už v letošním roce,“ uvedl Sagan.

Společnost Armex Oil se zaměřuje na velkoobchodní prodej pohonných hmot, je třetím největším distributorem pohonných hmot v Česku. Vlastní také síť 14 čerpacích stanic. Konsolidovaný obrat firmy v roce 2015 dosáhl přes 19,5 miliardy korun.

Newsletter