Delta dnes počítá s obnovením běžného letového provozu

Americká letecká společnost Delta Air Lines předpokládá, že její letový provoz se během dneška vrátí k normálu po problémech způsobených výpadkem počítačových systémů. Ten během předchozích dvou dnů vedl ke zrušení více než 1600 letů.

Firma očekává, že dnes bude ještě nucena zrušit zhruba 90 letů. V průběhu dne však hodlá obnovit běžný provoz. „Tvrdě pracujeme na dosažení normálního provozu do středečního poledne,“ uvedl viceprezident podniku Dave Holtz.

Analytik Jim Corridore ze společnosti S&P Global Market Intelligence odhadl, že náklady na odškodnění cestujících, odměny za přesčasovou práci zaměstnanců a další výdaje spojené s výpadkem sníží provozní zisk aerolinek ve třetím čtvrtletí o deset až 20 milionů dolarů (až 485 miliard Kč).

Delta nabízí náhradu nákladů a poukázku v hodnotě 200 dolarů (téměř 5000 Kč) cestujícím, jejichž let byl zrušen nebo měl nejméně tříhodinové zpoždění.

Delta, která je podobně jako České aerolinie součástí skupiny SkyTeam, je podle Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) třetím největším leteckým přepravcem na světě podle počtu pasažérů. Její služby využije každý rok zhruba 180 milionů lidí.

Newsletter