Euro smazalo dopolední ztráty a posouvá se zpět nad 1,1800 EURUSD. Maďarská centrální banka zvýšila sazby více, než očekával trh. Forint je spolu se zlotým v zisku, koruna smazala ztráty k otevírací ceně na 25,67 za euro.

Deník The Daily Telegraph vyjádřil podporu vystoupení země z EU

Britský list The Daily Telegraph v pondělí vyjádřil podporu vystoupení Británie z Evropské unie. Referendum o členství země v této mezinárodní organizaci se uskuteční 23. června.

The Daily Telegraph má náklad zhruba 500.000 výtisků denně. Svůj postoj vyjádřil v komentáři s titulkem „Hlasujte pro odchod, abychom těžili ze světa příležitostí“. Voliče v něm vybídl, aby ve čtvrtečním referendu zakřížkovali políčko „odejít“.

Odchod Británie z Evropské unie již podpořily nejprodávanější britské noviny, bulvár The Sun, nedělník The Sunday Times či jeho sesterský list Sunday.

Oproti tomu konzervativní deník The Times patřící euroskeptickému Ruppertu Murdochovi si přeje udržení země v EU. Podporu členství v EU vyjádřily i listy, které byly dosud ve svých článcích spíše proti. Řadí se k nim na příklad Financial Times, týdeníky The Economist a New Statesman nebo spíše levicový The Guardian.

Newsletter