Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Deutsche Bank (-1 %) ve 3Q strhly do ztráty soudní spory za 894 mil. eur

Největší německý bankovní dům Deutsche Bank se v letošním třetím čtvrtletí propadl do čisté ztráty 94 milionů eur, ve stejném čtvrtletí v minulém roce přitom banka vykázala zisk 41 milionů eur. Za propadem do ztráty stojí především vysoké náklady na právní spory, které pohltily zhruba 2% růst čistých tržeb. Růst tržeb v divizi investičního bankovnictví dosáhl 9 %, společnost však pracuje na tom, aby vykázala slibovaný růst tržeb v této divizi o 13 – 15 %.

Náklady na právní spory dosáhly ve 3. čtvrtletí 894 mil. eur, od roku 2012 se celkové náklady na soudní spory vyšplhaly na zhruba sedm miliard eur.

Původně měl být rok 2014 rokem, kdy banka uzavře všechny soudní spory a začne s čistým štítem, to se však pravděpodobně povede až v roce 2015. Ohledně nákladů na tyto spory a jejich důsledků panuje stále velká nejistota. Společnosti Deutsche Bank hrozí vysoká pokuta například kvůli její údajné roli ve skandálu s manipulacemi s klíčovou úrokovou sazbou LIBOR, banka čelí i dalším vyšetřováním, a to například kvůli možnému porušování amerických sankcí vůči Íránu.

Akcie na zprávy v premarketu reagovaly poklesem o více než 2 %, v současnosti jsou o 1 % níže. Během posledního roku se akcie propadly o 25,5 % níže.

Newsletter