Deutsche Bank prodá Abbey Life Assurance společnosti Phoenix Group za 935 mil. GBP

Německá banka Deutsche Bank za 935 milionů liber (29,3 miliardy Kč) prodala svoji britskou pojišťovací divizi Abbey Life největší britské skupině fondů životního pojištění Phoenix Group Holdings. Transakce je součástí programu prodeje vedlejších aktivit německé banky a má jí pomoci uklidnit nervózní investory a splnit požadavky regulátorů ohledně výše kapitálu.

Abbey Life má 735.000 pojistníků a spravuje aktiva v hodnotě deset miliard liber. Deutsche Bank z prodeje zaúčtuje v prvním čtvrtletí ztrátu před zdaněním 800 milionů eur (21,6 miliardy Kč), hlavně kvůli odpisům, zlepší se však její ukazatel kapitálové přiměřenosti.

Německá skupina je pod tlakem zesílené regulace a konkurence a musí restrukturalizovat své podnikatelské aktivity. Podle neoficiálního zdroje se Deutsche Bank snažila prodat Abbey Life, kterou koupila v roce 2007 za 977 milionů GBP, již od loňského roku.

Deutsche Bank je jednou z řady finančních institucí, které americké úřady vyšetřují kvůli praktikám při prodeji hypotečních cenných papírů před vypuknutím světové finanční krize. Americká vláda banky viní z toho, že poskytovaly investorům zavádějící informace o kvalitě těchto cenných papírů. Spojené státy po Deutsche Bank požadují 14 miliard dolarů (337 miliard Kč).

Newsletter