Deutsche Telekom podle tisku uvažuje o propouštění

Německá telekomunikační skupina Deutsche Telekom zvažuje rušení tisíců míst v Německu, další osud svých aktivit ve východní Evropě a Řecku a možný prodej části divize informačních technologií T-Systems. Napsal to dnes německý list Handelsblatt s odvoláním na nejmenované zdroje informované o nedávném jednání představenstva a dozorčí rady skupiny. Mluvčí společnosti ale informace popřel.

Oba nejvyšší orgány Deutsche Telekom minulý týden jednaly o další strategii a způsobech snižování nákladů. Žádné rozhodnutí se zatím nepřijalo, uvedly zdroje. Mluvčí Deutsche Telekom agentuře Reuters sdělil, že firma žádný nový program restrukturalizace a rušení míst neplánuje.

Deutsche Telekom se na domácím trhu potýká se silnou konkurencí, zejména ze strany britského mobilního operátora Vodafone, a její příjmy z mobilních služeb klesají. Skupina má po celém světě 225.000 zaměstnanců, z toho v Německu jich je kolem 69.000. Divize T-Systems zaměstnává ve více než 20 zemích kolem 46.000 lidí.

Součástí Deutsche Telekom je i T-Mobile Czech Republic. Ten je podle počtu zákazníků největším mobilním operátorem v ČR.

Newsletter