Euro smazalo dopolední ztráty a posouvá se zpět nad 1,1800 EURUSD. Maďarská centrální banka zvýšila sazby více, než očekával trh. Forint je spolu se zlotým v zisku, koruna smazala ztráty k otevírací ceně na 25,67 za euro.

Deutsche Telekom prý zvažuje prodej nizozemského T-Mobile

Německá telekomunikační skupina Deutsche Telekom uvažuje o prodeji nizozemské pobočky své mobilní divize T-Mobile. Mohla by za ni dostat kolem pěti miliard eur (135 miliard Kč). Agentuře Reuters to dnes řekly dva informované zdroje.

T-Mobile Netherlands je jednou z mála dceřiných firem Deutsche Telekom, která je výlučně mobilním operátorem. Její prodej by zapadal do strategie nabízet integrované balíky služeb, v nichž bude vedle mobilního servisu i internetové a televizní připojení. Letos už Deutsche Telekom prodal svůj podíl v britském mobilním operátorovi EE britské skupině BT.

T-Mobile Netherlands je třetí největší mobilní operátor v Nizozemsku, v prvním čtvrtletí měl na tržbách sektoru podíl 15-20 procent, uvádějí údaje nizozemského telekomunikačního úřadu ACM. Lídrem trhu je domácí skupina KPN s podílem 30-35 procent, druhá je britská skupina Vodafone.

Součástí Deutsche Telekom je i T-Mobile Czech Republic. Ten je podle počtu zákazníků největším mobilním operátorem v ČR.

Newsletter