Developer UDI CEE už od investorů získal 181 milionů korun

Developerská skupina UDI Group hodlá vstoupit 2. října se svojí projektovou společností UDI CEE a.s. na trh START pražské burzy. Stávající průběh upisovací aukce nasvědčuje tomu, že by se mohlo jednat o historicky nejvyšší úpis na trhu START. Tři dny před koncem aukce skupina od investorů vybrala 181 z cílových 250 milionů korun.

Společnost UDI CEE a.s. je součástí české developerské skupiny UDI Group, která působí na trhu již více než 25 let, a za tu dobu realizovala více než 100 projektů a prodala více než 3 tisíce bytů. Společnost je majoritním vlastníkem projektu logistického centra Ostředek na dálnici D1 a stoprocentním vlastníkem projektu rezidenční výstavby KURIR v srbském Bělehradě. Na burzu bude umístěno až 37 % akcií společnosti. Primárním cílem je vyplácet akcionářům výnosy ve formě dividendy a investiční kapitál reinvestovat do nových projektů.

Podle Františka Bostla ze společnosti STARTEEPO, která je manažerem transakce, se jedná o ideální výnosovou investici. „Zájem investorů o akcie UDI CEE a.s. je značný. Na základě znaleckých posudků současné a budoucí hodnoty projektů Ostředek a KURIR lze očekávat průměrný dividendový výnos 9,4 % ročně při totožné úrovni rizika jako v případě korporátních dluhopisů, které běžně nesou mezi 5 až 6 procenty. Velký zájem tak vidíme hlavně z řad privátních a institucionálních investorů,“ uvedl.

Logistické centrum Ostředek ležící v blízkosti obce Ostředek u exitu 34 je v současnosti jediným logistickým projektem na D1 s vydaným územním rozhodnutím. Rezidenční projekt KURIR se nachází v žádané lokalitě v srbském Bělehradě a počítá s výstavbou polyfunkčního objektu, jehož. Hlavní náplní bude bydlení s doplňkovými komerčními plochami. Celkově by projekt měl mít 323 bytových jednotek a 454 parkovacích míst.

UDI Group hodlá v případě úspěšného říjnového IPO vložit do společnosti UDI CEE a.s. další projekty. „Pokud se nám trh START osvědčí jako stabilní zdroj financování, hodláme do společnosti UDI CEE a.s. vkládat další projekty a zajistit tak v budoucnosti pravidelný dividendový výnos,“ komentuje vstup na burzu finanční ředitel UDI Group Libor Táborský. Podle jeho slov je plánované minimum získaných finančních zdrojů na burze na úrovni jedné miliardy korun. „Pokud proběhne IPO podle našich představ a budeme indikovat další poptávku po našich projektech, v roce 2019 bychom mohli IPO zopakovat. S ohledem na naši expanzi do zahraničí máme aktuálně v portfoliu projekty za více než dvacet miliard korun a rádi bychom část z nich nabídli široké investiční veřejnosti, diverzifikovali naše finanční zdroje a podpořili kapitálový trh v Česku,“ dodal.

Mezi projekty aspirující na vložení do UDI CEE, a.s. patří například logistické centrum na dálnici D5 ve směru na Plzeň, rezidenční projekt URSUS s 960 byty v polské Varšavě, výstavba 235 bytů na pražském Žižkově, office budova na Strakonické ulici v Praze, rezidenční projekt u Císařské louky se 440 byty či dvě etapy rezidenčního projektu Lužiny s 226 byty.

Newsletter