DHL Supply Chain zajistí v Německu logistiku vakcín proti onemocnění COVID-19

Dolní Sasko pověřilo jako jedna z prvních německých spolkových zemí společnost DHL Supply Chain, lídra na trhu smluvní logistiky a součást koncernu Deutsche Post DHL Group, skladováním a přepravou nových vakcín proti onemocnění COVID-19. DHL bude ve dvou ze svých více než 140 certifikovaných center Life Sciences & Health Care skladovat 2,2 milionu očkovacích dávek a cca 350 palet očkovacího příslušenství pro spolkovou zemi Dolní Sasko a odtud je bude přepravovat do očkovacích center a nemocnic.

„Tato zakázka je unikátní tím, že musíme skladovat novou vakcínu na bázi mRNA od firem BioNTech a Pfizer při extrémně nízkých teplotách. Uchovávání a přeprava při minus 70 °C představuje výzvu, se kterou si dosud dokázaly poradit pouze logistické společnosti s dostatečnými kapacitami chlazení na tak nízké teploty. My jsme však s předstihem investovali do rozšíření našich Deep Freezer Farms a chladicích skladů. Tato první smlouva s německou zemskou vládou, Dolním Saskem, o skladování a přepravě vakcín proti onemocnění COVID-19 ukazuje, že Deutsche Post DHL Group sehraje důležitou roli v boji proti koronavirové pandemii,“ říká Oscar de Bok, generální ředitel DHL Supply Chain a člen představenstva společnosti Deutsche Post DHL Group.

DHL Supply Chain bude skladovat vakcíny a očkovací příslušenství pro Dolní Sasko ve dvou oddělených provozovnách. Zde se budou očkovací dávky připravovat pro dodání do zdravotnických zařízení. Plány počítají se skladováním očkovacích dávek při různých teplotách. Kromě kapacit pro chlazení vakcín na bázi mRNA, které se skladují při −70 °C, budou připraveny také kapacity chladicích zařízení pro uchovávání očkovacích látek při −20 °C, resp. 2 až 8 °C.

„Přípravy na plánované očkování proti onemocnění COVID-19 představují obrovskou organizační výzvu na mnoha různých úrovních. A proto mám radost, že zemská vláda Dolního Saska podepsala s DHL Supply Chain smlouvu, aby postavila kompletní logistiku vakcín na spolehlivý a profesionální základ. Logistika je tak připravena. DHL bude pro nás skladovat jak očkovací příslušenství, tak i očkovací látky a kromě toho zajistí dodávky vakcín do očkovacích center a nemocnic,“ říká Dr. Carola Reimannová (SPD), ministryně zdravotnictví Dolního Saska.

V Německu má v rámci federálního uspořádání oprávnění rozhodovat o očkování 16 spolkových zemí. Dolní Sasko je nyní jednou z prvních spolkových zemí, která spolupracuje na logistice očkovacích látek se soukromým poskytovatelem logistických služeb. Dr. Karsten Schwarz, generální ředitel DHL Supply Chain pro region Německo a Alpy, dodává: „DHL Supply Chain se připravuje i na dodávky pro ostatní spolkové země. Jednání o přepravě a skladování očkovacích vakcín proti onemocnění COVID-19 pro ostatní spolkové země jsou krátce před uzavřením.“

DHL je přední světovou značkou v logistickém odvětví. Divize DHL nabízí jedinečné portfolio logistických služeb, jež zahrnuje národní a mezinárodní balíkové doručovací služby, dopravu a řešení pro e-commerce, mezinárodní silniční, vzdušnou a námořní expresní přepravu či řízení průmyslových dodavatelských řetězců. Zhruba 380 000 zaměstnanců DHL ve více než 220 zemích a teritoriích po celém světě propojuje bezpečně a spolehlivě lidi i firmy, což umožňuje plynulý a udržitelný globální obchod. Řešení specializovaná na rostoucí trhy a odvětví zahrnující technologický průmysl, sektor výzkumu a zdravotní péče, energetický a automobilový průmysl nebo maloobchod, to vše potvrzuje postavení DHL jako „Logistické společnosti pro svět“.

DHL je součástí skupiny Deutsche Post DHL. Tržby skupiny dosáhly v roce 2019 více než 63 miliard EUR. Díky udržitelným obchodním praktikám a závazku vůči společnosti a životnímu prostředí skupina pozitivně přispívá světu. Cílem Deutsche Post DHL Group je dosáhnout logistiky s nulovými emisemi do roku 2050.

Newsletter