Americké výnosy středních splatností jsou nejvýše od začátku roku 2020. Výnosová křivka se vinou poklesu delších splatností zploštila. Spread mezi 30letým a 5letým výnosem je nejnižší od února 2019. Dolar je proti euru nejsilnější od května 2020. Měny regionu zpevnily, koruna se obchoduje pod 24,45 za euro.

Digitální cestovatelská platforma Worldee vyslala do světa novou aplikaci

Platforma Worldee je již fungujícím webovým průvodcem všech cestovatelů, který nabízí mnoho zajímavého. Vznikla jako digitální zápisník pro cestovatele, nyní poskytuje také funkce itineráře, plánovače trasy a digitálního fotoalba. Svou působnost rozšiřuje o zbrusu novou aplikaci pro iOS a Android. Aplikace funguje také jako cestovatelská sociální síť – zážitky, fotky a příběhy můžete sdílet s ostatními uživateli. Pokud však chcete dovolenou zakonzervovat v telefonu jen pro sebe, pochopitelně to jde také. Worldee již používá přes 20 tisíc uživatelů a platforma nemá v plánu přestat v růstu.

„První je vždy vášeň a inspirace, poté samotná cesta a nakonec vzpomínky a nostalgie. Worldee digitálně provází cestovatele všemi těmito kroky. Nová aplikace je obsahově shodná s tou webovou, ale je jasné, že pro cestování je mnohem příjemnější řešit záležitosti přes mobilní telefon. Použitelnost se tedy zlepšila znatelně a optimalizace je pro uživatele změnou k lepšímu. Worldee má nyní přes 20 tisíc uživatelů, z nichž většinu tvoří Češi. V posledním roce, kdy na projektu pracuje náš stálý tým, se projekt změnil k nepoznání. Je to především díky neustálé zpětné vazbě, kterou nám naši uživatelé poskytují. Díky nim jsme projekt dopracovali do podoby, kdy je konkurenceschopný na světové úrovni. Za to bych chtěl všem Čechům, našim testerům a uživatelům, poděkovat. Jsme moc rádi, že se podílejí na vývoji a záleží jim na úspěchu projektu, což může ovlivnit, zda ve světě zase jednou uvidíme českou stopu,“ říká zakladatel a CEO Worldee Tomáš Zapletal.

Novinky a změny v paletě poskytovaných služeb

Inspirace – plánování – zážitek – vzpomínka. To vše Worldee úspěšně digitalizuje, tím tedy i ulehčuje dobrodruhovo cestování. Uživatel může využívat komplexní cestovatelskou digitální platformu – od prvotní inspirace ostatními dobrodruhy přes vytvoření vlastního itineráře a následné sdílení momentů ze samotné cesty až po uchování vzpomínek včetně fotek, videí či komentářů. Zážitek tak má uchovaný navždy, přehledně na jednom místě. Worldee se díky tomu stává unikátním a nepostradatelným pomocníkem každého dobrodruha digitální doby. Záhodno je také doplnit, že vše je kompletně zdarma. Uživatelé Worldee si již přidali přes 60 tisíc kompletních itinerářů, naplánovali už 8 221 cest a nahráli zhruba 350 000 fotek.

„Aplikace nabízí stejné funkce jako webová platforma Worldee. Samozřejmě je pro cestování praktičtější a spolu s ní přišlo i pár novinek. Za tu největší považuji detailní plánovač cest, kterým se uzavře pomyslný kruh funkcí Worldee: inspirace – plánování – uchování zážitků, a opět znova,“ dodává Tomáš Zapletal.

Cílem digitální platformy Worldee.com je sdružovat cestovatele, kteří zde najdou místo pro uchování svých zážitků, ale také inspiraci pro vytváření dalších. Pomocí Worldee.com je možné zaznamenat přesné trasy, odkud a kam jste putovali, a doplnit je o fotky, důležité cestovatelské informace a další poznámky. Následně přehledně vidíte, kolik zemí jste již procestovali a kolik jednotlivých cest jste uskutečnili. Stejně jednoduše můžete nahlédnout do profilů ostatních uživatelů a inspirovat se u nich. Webový zápisník v srpnu doplnila mobilní aplikace.

Za projektem stojí olomoucký podnikatel Tomáš Zapletal, který již dříve založil a dodnes úspěšně provozuje zážitkovou půjčovnu supersportů SportDrive.cz. Svůj nápad na první komplexní sociální síť pro cestovatele realizoval v roce 2019, dnes službu využívají tisíce uživatelů z celého světa. Aktuálně je v denících zaznamenáno přes 60 000 cest, které doplňuje více než 350 000 fotografií.

Newsletter