Díla Františka Kupky putují do aukcí Christie’s

Hned čtyři díla bezesporu nejznámějšího českého umělce Františka Kupky, jednoho ze zakladatelů abstraktního umění, budou nabídnuty ve dvou po sobě jdoucích aukcích v londýnské aukční síni Christie’s. Serveru Roklen24 to sdělila Barbora Půlpánová z Christie’s.

Dva obrazy, Série C, III, Elevace (1935 – 1938) a Bílá na modré a červené (cca 1934), budou draženy ve večerní aukci Impresionismu a moderního umění 27. února v 19:00 po boku děl světoznámých umělců jako je Pablo Picasso, George Braque nebo Francis Picabia. Obě autorovy olejomalby, jež se objevují na trhu již velmi zřídka, mají potenciál dosáhnout nejvyšších cen za díla z Kupkova pozdního období. Denní aukce 28. února v 10:00 nabídne dvě Kupkovy práce na papíře Autour d’un point (cca 1920) a Impromptu (cca 1913 – 1914). 

Keith Gill, šéf večerní aukce Impresionismu a moderního umění: “I když čeští kupci určitě budou mezi důležitými účastníky aukce, Kupka je umělec s mezinárodním významem. Vzhledem ke kvalitě a vzácnosti prodávaných obrazů očekáváme také zájem z Francie, Německa, Švýcarska, ale i ze Spojených států.” Aukční dům Christie’s je právě v oblasti impresionistického a moderního umění celosvětovým lídrem na trhu. 

Předaučkní výstava, z níž naleznete fotografie v příloze, byla v londýnské King Street otevřena veřejnosti minulý týden ve středu a potrvá do zítřka. 

Newsletter