Diplomat Rozsypal se vrací do byznysu. Pohlídá miliardové investice v APS

Investiční společnost APS Holding a.s., získala do svých řad významnou posilu na post ředitele pro řízení investičních fondů. Tým rozšiřuje bývalý velvyslanec při OECD Pavel Rozsypal, který se po úspěšné misi ve vrcholné diplomacii vrací do světa byznysu. Fondy APS nyní aktivně spravují portfolia nesplácených pohledávek v hodnotě 3,8 miliardy euro.

Pavel Rozsypal bude mít v APS na starosti vyhledávání nových investorů a správu investičních fondů. Jeho hlavní úlohou bude vyhledávání velkých institucionálních investorů z řad penzijních fondů či investičních společností, kteří APS podpoří v expanzi na nové zahraniční trhy. Začátkem roku APS úspěšně expandovala na Kypr, kde zakládá společný podnik s druhou největší bankovní společností Hellenic Bank, chystají se akvizice v dalších zemích střední a jižní Evropy.

„APS je jedna z nejrychleji rostoucích investičních platforem ve střední a jihovýchodní Evropě. Pro další posílení pozice hledáme finanční investory se zájmem o portfolia nesplácených pohledávek v regionu. Jedná se o investiční příležitosti s vysokým potenciálem výnosu a s vysokou mírou rizika. V následujících letech chceme přitáhnout investory ochotné vložit do našich investičních fondů stovky milionů euro,” uvedl Pavel Rozsypal.

Newsletter