Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Jediná koruna krátce oslabila zpět nad 25,50 za euro, aby se poté vrátila zpět pod tuto hranici.

Diskontům Penny Market loni v ČR klesl zisk o pětinu

Diskontním prodejnám Penny Market loni v Česku klesl zisk o 21 procent na 415 milionů korun. Tržby řetězce stouply o dvě procenta na 32,1 miliardy korun. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti.

V dalších letech firma podle zprávy předpokládá obdobný rozvoj prodejní sítě při stejném prodejním konceptu. Loni řetězec dokončil projekt přestavby stávající sítě prodejen. „V roce 2016 plánuje společnost pokračovat v další modernizací prodejen a investovat do dalšího nárůstu prodejní sítě,“ uvádí zpráva.

Diskonty Penny market na začátku roku uvedly, že investují v dalších dvou letech do modernizace všech svých prodejen v Česku zhruba 2,7 miliardy korun. Společnost také uvedla, že zatím v Česku neplánuje spustit internetový obchod.

Penny patří společně se supermarkety Billa do německé obchodní skupiny REWE Group. První prodejnu otevřel Penny Market v Česku v roce 1997. Na konci loňského roku měl v ČR 357 obchodů. Penny patří do první pětky největších tuzemských řetězců spolu s Kauflandem, Albertem, Teskem a Lidlem.

Newsletter