Do čela Nano Energies se přesouvá Stanislav Chvála

Novým CEO české energetické a technologické firmy Nano Energies bude od začátku listopadu Stanislav Chvála. Dosud pracoval na pozici ředitele pro strategický rozvoj. Jeho cílem je přidat další spotové trhy, na kterých firma obchoduje s elektřinou, rozšířit možnosti využití energetické flexibility pro průmyslové zákazníky a také představit v Česku inovace v podobě sdílení elektřiny mezi domácnostmi.

O jmenování rozhodli akcionáři Nano Energies – Petr Rokůsek, Tomáš Janeček a Jan Škampa. „Považujeme Standu za skvělého manažera, který se umí jasně, strategicky i pragmaticky rozhodovat. Má naši důvěru a věřím, že výsledky jeho práce brzy ocení i naši zákazníci,“ okomentoval změnu zakladatel a spolumajitel firmy Petr Rokůsek.

Stanislav Chvála přišel do společnosti v březnu 2018, aby se věnoval zejména rozvoji chytrého řízení elektrické flexibility výrobců a rozšíření nabídky pro běžné spotřebitele v Česku i v zahraničí, včetně produktů peer-to-peer sdílené elektřiny. Stanislav má za sebou práci například pro ČEZ ESCO, Siemens nebo pro bankovní domy Lloyds a Morgan Stanley v Londýně.

Nano Energies chce Stanislav Chvála posunout na další trhy i do nových oblastí podnikání. „Nano Energies už 10 let ukazuje, že energetický byznys se dá dělat úspěšně, a přitom udržitelně a v souladu s přírodou. Chci, abychom i dál představovali trhu technologické inovace, chytře řídili výrobu a spotřebu velkým firmám a rozšiřovali počet domácností a koncových zákazníků, kteří doma či v práci využívají 100% čistou českou elektřinu,” popsal své plány Stanislav Chvála.

O Nano Energies:
Nano Energies je moderní česká energetická společnost, která na trhu působí od roku 2008. Prostřednictvím dceřiných společností (Nano Energies Trade, Nano Green, Digital Energy Services) efektivně a udržitelně obchoduje s elektřinou a přináší tak firmám i běžným uživatelům více svobody. Od roku 2013 stojí v čele společnosti akcionáři Petr Rokůsek, Tomáš Janeček a Jan Škampa.

 

Newsletter