Do Chorvatska v pátek dorazilo rekordních 10.000 migrantů

Více než 10.000 migrantů dorazilo během pátku do Chorvatska, což představuje dosavadní denní rekord. Na svých internetových stránkách o tom dnes informovalo místní ministerstvo vnitra. Z Chorvatska pokračují migranti nejčastěji přes Maďarsko do Rakouska a dál Německa. Maďarsko-rakouskou hranici od pátku do dnešního rána překročilo kolem 13.000 běženců.

Od poloviny září, kdy migranti začali do západní Evropy ze Srbska ve větší míře přecházet právě přes Chorvatsko, už do země dorazilo přes 65.000 lidí. Většina osob, které dorazily v pátek, je nyní podle úřadů v záchytném zařízení Opatovac nedaleko srbských hranic, odkud je budou podle ministerstva autobusy odvážet ke třem hraničním přechodům s Maďarskem Baranjsko Petrovo Selo, Terezino Polje a Botovo.

Situace na dálničním hraničním přechodu se Srbskem Bajakovo-Batrovci, který se po pěti dnech blokády z chorvatské a posléze i srbské strany v pátek vrátil k běžnému provozu, i v Tovarniku, kam v minulosti přijížděly vlaky s tisíci migrantů ze Srbska, je dnes podle chorvatského ministerstva prozatím klidná.

Migranty přicházející z Chorvatska maďarské úřady většinou sváží vlaky k hranicím s Rakouskem. Do příhraniční obce Nickelsdorf dorazilo podle policie spolkové země Burgenland jen během pátku 10.500 migrantů. Od půlnoci do dnešního rána k nim přibylo ještě dalších 2500 osob.

Newsletter