Do Karlových Varů míří více Čechů i Němců, Rusů ale stále ubývá

Do Karlových Varů přijelo v letošním prvním čtvrtletí o 26 procent turistů a lázeňských hostů více než ve stejném období loni. Přibývá Němců i Čechů, naopak pokračuje pokles počtu ruských hostů. Vyplývá to z údajů, které pro karlovarské infocentrum zjišťuje Český statistický úřad.

Největší lázeňské město v Česku v prvním čtvrtletí navštívilo celkem 60.994 hostů. Počet jejich přenocování ale meziročně vzrostl jen o osm procent na 327.939 noclehů.

Do Karlových Varů se podle statistik ve velkém vracejí Němci. V prvním čtvrtletí jich přijelo o 55 procent více než loni. V počtu přenocování byl u německých klientů nárůst o 26 procent. Výrazně více bylo i českých návštěvníků, a to o 37 procent.

„Pokračuje pokles příjezdů ruské klientely, a to o osm procent v počtu hostů, a o 13 procent v počtu přenocování. Průměrná délka pobytu byla 6,4 dne,“ doplnila vedoucí Infocentra Karlovy Vary Jitka Štěpánková.

Pro hotely a lázeňské domy je sice celkový nárůst hostů pozitivní, ale nahradit výrazný propad počtu ruských návštěvníků se daří jen pomalu. Hosté z rusky mluvících zemí totiž byli zvyklí v Karlových Varech trávit delší čas a také více utráceli.

Více než polovinu hostů a dvě třetiny přenocování tvoří v Karlových Varech hosté lázeňských zařízení. I v nich počet klientů narůstá, v prvním čtvrtletí o 23 procent, a to opět hlavně díky klientům z Německa a Česka. Počet přenocování se ale zvýšil jen o čtyři procenta. Průměrná délka pobytu v lázeňských ubytovacích zařízeních byla 8,66 dne.

Mezi turisty přibývá v Karlových Varech například hostů z Tchaj-wanu, kterých v prvním čtvrtletí přijelo do města téměř 2700.

Newsletter