Do klíčové dceřiné firmy EPH vstoupil fond banky Macquarie

Investiční fond australské banky Macquarie získal podíl 31 procent v EP Infrastructure (EPIF), klíčové dceřiné firmě Energetického a průmyslového holding (EPH). Holdingu zůstane 69 procent i manažerská kontrola v EPIF. ČTK to dnes oznámil mluvčí EPH Daniel Častvaj. Cena transakce nebyla zveřejněna. Hlavními akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Holding již dříve oznámil, že po vstupu fondu Macquarie do EPIF se má majoritním vlastníkem EPH stát Křetínský.

Na prodeji podílu v EPIF se holding dohodl již dříve s investory zastupovanými společností Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA). Obchod byl oznámen loni v říjnu, k jeho dokončení bylo ale podle EPH potřeba schválení antimonopolních úřadů. Dohodu s MIRA tak holding vypořádal až dnes.

V říjnu minulého roku také holding oznámil, že po dokončení prodeje podílu v EPIF opustí holding Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Majoritním vlastníkem EPH se poté stane Křetínský, kterému bude patřit 94 procent akcií.

Newsletter