Do Prahy míří slovenská aplikace pro objednávání taxi Hopin

Slovenská aplikace pro objednávání taxislužby prostřednictvím chytrých telefonů Hopin chce prorazit v Praze. Do konce roku chce mít zaregistrováno 500 až 600 spolupracujících řidičů a až sto tisíc objednávek. Na dnešním setkání s novináři to řekl spoluzakladatel projektu Martin Winkler. Od příštího týdne chce společnost spustit reklamní kampaň zaměřenou na online média.     

Na rozdíl od Bratislavy, kde spolupracuje s 500 taxikáři a kde měla prakticky volný trh, v Praze Hopin vstupuje do prostředí, kde již podobné aplikace pro mobily a tablety fungují. Kromě klasických dispečinků, které mají vlastní internetové aplikace, na trhu působí například společnosti Uber nebo Liftago.     

Výhodou nové aplikace je podle dalšího ze zakladatelů Martina Barana to, že je pro uživatele bez registrace. Ta bude povinná pouze v případě, když bude chtít cestující platit online prostřednictvím mobilní aplikace a nikoliv ve vozidle hotovými penězi. Maximální cena za kilometr jízdy je stanovena na 20 korun.     

Pro řidiče bude aplikace do konce roku zdarma, doplnil Baran s tím, že poté si bude společnost z každé zprostředkované jízdy účtovat patnáct korun. Systém odečítání provize z jízd používají i konkurenční firmy zabývající se zprostředkováním taxislužby.     

Rozjezd aplikace na Slovensku včetně investic do vývoje a propagace vyšla podle Winklera na 250 tisíc euro. Podobnou sumu očekává i v případě rozjezdu byznysu v hlavním městě ČR. 

Newsletter