Dolar je kvůli sílící nervozitě z voleb v USA pod tlakem

Americký dolar zůstával dnes odpoledne v sílící nervozitě z výsledku prezidentských voleb v USA bez výraznějších změn a příznivé údaje z amerického trhu práce mu nepomohly. Z větších měn posiloval švýcarský frank, který investoři považují za bezpečné útočiště v neklidných dobách.

Dolar se vůči euru pohyboval kolem 1,1108 USD a ztratil mírné zisky, jichž dosáhl po zprávě z trhu práce. Vůči japonskému jenu zůstal dolar kolem 103,00 JPY. Švýcarský frank k dolaru zpevnil o čtvrt procenta na 0,9713 CHF.

Dolar proti bezpečným měnám, jako je frank, oslabila sílící nejistota ohledně výsledku úterních voleb. Podle některých průzkumů se zostřil boj o několik klíčových států, které se dříve přikláněly k demokratce Hillary Clintonové. Tu trhy považují za kandidátku statu quo, kdežto vítězství Donalda Trumpa by mohlo rozkolísat trhy a přimět centrální banku (Fed), aby dál odložila zvýšení úrokových sazeb, s nímž už trh počítá téměř najisto v prosinci.

Údaje z trhu práce byly dalším argumentem pro brzké zvýšení úroků. Zpráva vedle solidního přírůstku nových pracovních míst ukázala zejména nejvýraznější růst mezd za sedm let.

Newsletter