Dolar navyšuje ranní ztráty. Dolarový index prolomil hranici 90,5 bodu, euro proti dolaru zpevnilo nad 1,2120 EURUSD. Měny regionu střední a východní Evropy profitovaly z tržního sentimentu naladěného k ochotě riskovat. Koruna se posunula k hranici 26,12 za euro, aktuálně část zisků odepisuje.

Donald Trump má za sebou první konzultace s pracovníky rozvědek

Prezidentský kandidát amerických republikánů Donald Trump ve středu absolvoval první bezpečnostní konzultaci s představiteli zpravodajských služeb. Informují o tom tamní média. Jako oficiální uchazeč o Bílý dům má newyorský miliardář na základní informace o bezpečnostních hrozbách zákonné právo, stejně jako jeho soupeřka Hillary Clintonová. Kdy se bývalá ministryně zahraničí s vedením tajných služeb setká, není zatím známo.

Konzultace se konaly v newyorských kancelářích Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), v prostorách technicky zabezpečených pro předávání citlivých informací. Informace Trumpovi podávali pracovníci kanceláře šéfa bezpečnostních služeb. Týkaly se hlavních bezpečnostních hrozeb a světových krizí, uvedla agentura AP.

Trump po setkání s novináři nehovořil. Těsně před ním se ale v televizi o práci amerických rozvědek vyjádřil nelichotivě, když ji označil za katastrofální. „Těmhle lidem moc nevěřím. Vždyť se podívejte, co se dělo za posledních deset let… je to katastrofa,“ řekl realitní magnát stanici Fox News.

Newsletter