Doosan Škoda dodá do Mexika další turbínu výkonové třídy 300 MW

Doosan Škoda Power během posledního roku získala již čtvrtý projekt v Mexiku. Společnost získala kontrakt na dodávku parní turbíny výkonové třídy 300 MW, pro paroplynovou elektrárnu EMPALME II ve státu Sonora. Celkový výkon elektrárny, která bude uvedena do provozu v polovině roku 2018, dosáhne 770 MW.

EPC dodavatelem a zákazníkem Doosan Škoda Power je konsorcium firem DURO FELGUERA a ELECNOR. Poté co uspěla v mezinárodní soutěži, to bude pro skupinu Doosan první spolupráce s konsorciem vytvořeným těmito španělskými dodavateli a jejich mexickými pobočkami.

„Třítělesová parní turbína výkonové třídy 300 MW vlastního designu byla navržena podle osvědčeného řešení paroplynových cyklů v teritoriích s frekvencí sítě 50 Hz i 60 Hz tak, aby splňovala náročné požadavky vyplývající z vysokých teplot vstupní páry v hodnotě 600 °C,“ řekl David Zeman, manažer pro Latinskou Ameriku v Doosan Škoda Power.

Elektrárna se nachází na severozápadě Mexika poblíž města Guaymas a jejím provozovatelem je mexická státní elektrárenská společnost CFE. Podle odhadů poroste poptávka po elektrické energii na severu Mexika v průměru o 3,6 % ročně a elektrárna EMPALME by zčásti tuto poptávku měla pokrýt.

Newsletter