Americké reálné tržní sazby měřené 10letým proti inflaci ochráněným dluhopisem, tzv. TIPS, dále rostou nad -1 %. Dolar dnes ráno proti euru mírně sílí pod 1,1720 EURUSD. Procyklické měny v lehkém zisku, měny regionu na ně zřejmě navážou. Koruna testuje 25,40 za euro.

Douwe Egberts loni v ČR více než dvojnásobně vzrostl zisk

Přednímu prodejci kávy a čajů společnosti Douwe Egberts vzrostl v loňském roce v ČR více než dvojnásobně zisk na 26,9 milionu korun. Předloni zisk firmy činil 10,4 milionu korun. Tržby se zvýšily o 63 milionů korun na 1,04 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy, která je ve Sbírce listin.

Firma se zabývá distribucí kávy Douwe Egberts a čajů Pickwick na českém a slovenském trhu. „Na začátku roku byla na trh uvedena zcela renovovaná řada mletých káv Douwe Egberts. Šlo o změnu designu celé řady, ukončení méně výkonných položek portfolia, uvedení některých nových produktových formátů a obalových technologií,“ píše se ve zprávě, podle které byl loňský rok úspěšný i pro značku Pickwick, jež posílila svou „vůdčí“ pozici na trhu. Růst zaznamenala hlavně díky inovacím u herbálních čajů.

Firma se také připravovala na sloučení do skupiny Jacobs Douwe Egberts. Ta vznikla sloučením americké společnosti Mondelez International a nadnárodní společnosti D.E. Master Blenders 1753 BV, která operuje z Nizozemska. Spojení bylo dokončeno začátkem letošního července. Nyní tak na trhu distribuuje i produkty jako Jacobs, Dadák nebo Tassimo.

Podle webu firma původně vznikla v roce 1753, když Egbert Douwes se svou ženou otevřel obchod v Holandsku. Až do první světové války se v něm prodávala káva, čaj, tabák ale i cukrovinky.

Newsletter