DPP připraví do konce srpna koncepci rozvoje podniku do roku 2020

Vedení pražského dopravního podniku (DPP) zahájilo přípravu koncepce rozvoje podniku do roku 2020. Dokončena by měla být do konce letošního srpna. ČTK to v rozhovoru řekl generální ředitel Martin Gillar. Výsledný dokument bude muset schválit jak vedení DPP, tak městská rada jakožto valná hromada firmy. DPP je největší městskou firmou a jejím vlastníkem je Praha. Podnik zaměstnává asi 10.000 lidí.

„Účelem strategie je, aby bylo zajištěno kontinuální řízení DPP bez ohledu na to, kdo je zrovna ředitelem, zda Gillar, nebo někdo jiný,“ řekl Gillar.

Materiál se má zabývat všemi oblastmi fungování DPP. Klíčovými oblastmi podle Gillara jsou pak zejména financování DPP a oblast investic. „Důležité je rovněž nezvyšovat náklady na provoz podniku,“ uvedl. V rámci investic se pak má podnik zaměřit na obnovu vozového parku, rozvoj tramvajových tratí a výstavbu metra D z Pankráce do Písnice.

Gillar stanul v čele podniku jako ředitel na začátku letošního června, předsedou představenstva se stal na konci května. Ve funkci předsedy představenstva i generálního ředitele vystřídal odvolaného Jaroslava Ďuriše.

Dopravní podnik je akciová společnost vlastněná Prahou a zaměstnává přes 10.000 lidí. Na jeho provoz vydává hlavní město každý rok přes deset miliard korun. DPP přepraví denně zhruba 3,3 milionu cestujících, ročně je to přibližně 1,2 miliardy lidí.

Newsletter