Dolar po včerejším oslabení část ztrát smazává v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se posouvá zpět pod 1,1880 EURUSD. U měn regionu je patrný mírný výprodejní tlak. Kurz koruny se obchoduje nad 25,50 za euro.

Drábová: ČEZ nestíhá vyřídit licenci pro 1. blok Dukovan, výrobu to neohrozí

ČEZ zřejmě včas nezvládne prodloužit licenci na první blok jaderné elektrárny Dukovany, uvedla pro Bloomberg předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová. Desetiletá licence vyprší s koncem letošního roku, ČEZ by ale měl dostat dočasné povolení na několik týdnů a mít tak zajištěnu plynulost výroby. Drábová již dříve ČEZ kritizovala za to, že údajně situaci podcenil a příliš spoléhal na externí firmy, připomněli analytici KB.
 
Dlouhodobá licence pro druhý dukovanský blok vyprší na konci roku 2016, licence pro třetí a čtvrtý blok pak na konci roku 2017. „Problémy v Dukovanech (zejména naplánované odstávky) jsou pro akcie ČEZ v poslední době velkou přítěží, v nejbližších dnech ale podle našeho názoru budou mít hlavní vliv kvartální výsledky hospodaření a případné úpravy celoročního výhledu firmy,“ uvedli analytici KB.
 
ČEZ  zveřejní výsledky za třetí čtvrtletí roku v úterý ráno a analytici KB odhadují, že sníží celoroční cíl pro EBITDA za rok 2015 do rozmezí 66-67 mld. Kč, výhled pro upravený čistý zisk bude 29-30 mld. Kč.

Newsletter