Ducati v Česku zvýšila do května prodej o čtvrtinu na 116 strojů

Italské legendární značce Ducati se v Česku daří. Za pět měsíců letošního roku zvýšila meziročně prodej o čtvrtinu na 116 nových strojů. Dovoz ojetých motocyklů značky za stejné období stoupl o polovinu na 201 strojů. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Ducati oslaví v pondělí 90 let od svého založení. Oslavy vrcholí tento víkend na celosvětovém srazu „ducatistů“ na okruhu v italském Misanu. V současnosti boloňskou značku vlastní automobilka Audi z koncernu Volkswagen a loni dodala celosvětově na trh rekordních 54.800 motocyklů, což představuje pětinový meziroční růst.

Dosud nejvyšší prodej mělo loni i české zastoupení značky. Společnost Moto Italia, majoritně vlastněná horolezcem, závodníkem a majitelem sítě Hudy Sport Jindřichem Hudečkem, prodala v ČR 176 strojů, což je o 44 procent více než v předchozím roce.

Motocykly Ducati jsou na první pohled rozeznatelné podle charakteristického dvouválce do V, uloženého napříč, s desmodromickým rozvodem a suchou spojkou vydávající typický chrastivý zvuk. Nejvíce prodávaným modelem je retro motocykl Scrambler, který je zároveň cenově nejdostupnější. Následuje cestovní Multistrada a model Monster.

Majitelé strojů se v Česku sdružují především v rámci Ducati Owners Clubu, který patří do sítě Desmo Owners Clubů podporovaných továrnou Ducati Motor Holding. Celkem v Česku jezdí přes 4200 motocyklů Ducati.

Newsletter