Dun & Bradstreet zvýšila rating Německu

Dun & Bradstreet, vedoucí globální poskytovatel ekonomických informací, a strategický partner poradenské společnosti Bisnode, zvýšila rating Německu v kategorii nejnižšího rizika návratnosti investice o jeden stupeň z DB1d na DB1c. Jedná se vůbec o nejlepší rating země ze 132 hodnocených států. Důvodem je zlepšující se makroekonomické i mikroekonomické prostředí.

„Německo je dlouhodobě náš nejvýznamnější obchodní partner, a proto zvýšení ratingu našeho západního souseda je příznivou zprávu i pro českou ekonomiku,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová. V pomyslném žebříčku největších zahraničních investorů podle objemu investovaného kapitálu od základního jmění českých firem, který dlouhodobě sestavuje Bisnode, Německu patří první příčka. Němci jsou také čtvrtými nejčastějšími zahraničními vlastníky našich firem. 

D&B Indikátor rizikovosti zemí poskytuje mezinárodní komparativní hodnocení rizika při obchodování v jednotlivých zemích. Tento kompozitní index je výsledkem důkladné analýzy politického, komerčního, makroekonomického a externího rizika, a klade si za cíl predikovat riziko dané země zejména z pohledu návratnosti investic v horizontu dvou let.

Newsletter