Dolar začíná nový týden pod tlakem. Dolarový index oslabuje směrem k hranici 90 bodů, euro mírně sílí nad 1,2170 EURUSD. Procyklické měny profitují z tlaků na slabší dolar. Silnější by měly otevřít i měny regionu, včetně koruny pod 26,10 za euro.

Duvenbeck postaví v Rokycanech logistický areál, plochu už koupil

Nadnárodní spediční firma Duvenbeck odkoupila od města Rokycany za 56,3 milionu korun bez DPH více než osmihektarový pozemek na stavbu logistického areálu za více než 300 milionů korun. Pojmout má až 250 kamionů denně. Největší kamionový dopravce v Plzeňském kraji tam plánuje zaměstnat 150 až 200 lidí. Stavba začne příští rok. Žádost o stavební povolení zatím nepodali, řekl ČTK Václav Kočí (Pro naše Rokycany), starosta města se 14.000 obyvateli.

„Peníze ze prodej pozemku už máme na účtu,“ uvedl. Cenu 700 korun za metr čtvereční schválilo už dříve zastupitelstvo. Město tam mělo největší pozemek, další plochy na okraji Rokycan směrem na Hrádek koupil investor od místních firem Kovohutě a OSOH.

Za více než 20 milionů korun z inkasovaných peněz prodlouží město ulici Václava Nového do nové průmyslové zóny. Současně s ní vybuduje plyn, kanalizaci a vodu. Zbytek sumy posílí investice v příštím roce. „Silnici jsme měli stejně v plánu, už jsme ji zahájili. Vede okolo záchranné služby a firmy Chiros a je souběžná se silnicí na Hrádek, ale z druhé strany Kovohutí, ve směru na Plzeň,“ uvedl starosta.

Nový areál má pojmout 200 až 250 kamionů denně. U firmy bude pracovat 800 šoférů, z nichž většina bude na cestách. Logistická hala bude mít plochu přes 20.000 metrů čtverečních a firma vybuduje ještě administrativní objekt.

Podle Kočího nezpůsobí kamiony ve městě problémy, protože již stejně přes Rokycany jezdí do Svojkovic. „Zvýší se provoz na Šťáhlavské ulici (na okraji Rokycan), ale ve městě by se měl omezit. Kamiony budou jezdit na dálnici (D5), a ne přes Rokycany na Svojkovice,“ uvedl. Duvenbeck už má dnes ve městě záchytné parkoviště u skládky a po Štáhlavské ulici stejně jezdí.

Pro firmu mají Rokycany výrazně lepší polohu než nedaleké Volduchy, kde už několik let sídlí. Od dálnice D5 pojedou kamiony do areálu po Šťáhlavské ulici, a ne, tak jako dosud, přes celé město. Volduchy budou poté sloužit jen jako opravna a přes Rokycany již budou projíždět jen asi dva kamiony denně. Firma už si také nebude najímat prostory ve Štěnovicích u Plzně.

Newsletter