DXC Technology otevře v New Orleans technologické centrum

Společnost DXC Technology vytvoří během následujících pěti let v obchodní čtvrti města New Orleans více než 2 000 pracovních míst, a to díky svému novému technologickému centru. Dosavadní partnerství DXC Technology s městem a také se státem Louisiana se rozšiřuje i na místní vzdělávací instituce, tedy na Louisiana State University, Southeastern Louisiana University, University of New Orleans a Delgado Community College. Tam bude firma hledat talenty, rozvíjet vzdělávací programy a průběžně poskytovat příležitosti ke vzdělávání a rozvoji zaměstnanců.

DXC centrum digitální transformace (DXC Digital Transformation Centrum) se zaměří na vývoj, dodávky a trvalou podporu digitálních služeb příští generace a na řešení včetně aplikací, cloud computingu, počítačové bezpečnosti, analytiky dat a inteligentní automatizaci. To vše s cílem inovovat svoji nabídku služeb určenou globálním klientům. Společnost DXC Technology již zřídila podobná centra digitální transformace ve Velké Británii a naposledy v Austrálii. I tam spolupracuje na svých obchodních a klientských cílech s předními vzdělávacími institucemi. Tato technologická střediska představují inovativní a rozvíjející se zákaznický servis, čerpají z globálních zkušeností firmy v oblasti digitální transformace, využívají nezávislou partnerskou síť a vytváří prostředí pro inkubaci nápadů, vzdělávání a rozvoj.

„Pro americké New Orleans byl fakt, že DXC Technology zrealizuje své aktivity právě tam, více než dobrou zprávou. Město má ambici stát se technologickým centrem světové úrovně a strategické cíle růstu DXC Technology s tím nyní jdou ruku v ruce. Vytvoříme nové příležitosti pro současné i budoucí zaměstnance a z New Orleans a Louisiany se jistě brzy stanou významné a vyhledávané světové technologické lokality. DXC Technology navíc už připravuje vznik dalších obdobných center a my bychom si rozhodně přáli, aby alespoň jedno z nich vzniklo i u nás,“ řekl k realizaci technologického centra v americké Louisianě Bedřich Max Luft, generální ředitel DXC Technology v České republice.

V oblasti hospodářského rozvoje státu Louisiana se jedná o historický úspěch a závazek připravit pro tuto unikátní příležitost své nejlepší a nejtalentovanější studenty. To, že si DXC Technology vybrala zrovna New Orleans, znamená pro celý stát obrovský potenciál růstu. Louisiana tak zaujme jednu z vedoucích pozic na trhu globálních technologických služeb nové generace a tamní vysokoškolští absolventi najdou nebývalé pracovní příležitosti přímo v domácím prostředí.

Stát Louisiana odhaduje, že kromě dvou tisíc nových přímých pracovních míst projekt přinese dalších zhruba 2 250 nepřímých pracovních pozic. Celkem tedy vznikne více než 4 250 nových pracovních míst v jihovýchodní oblasti státu. Zástupci DXC Technology označili New Orleans za talentované a kulturně rozmanité město s vysokou kvalitou života.

Společnost DXC Technology zahájila realizaci projektu v lednu 2018 v dočasném prostoru ve Freeport McMoran Building. V následujících měsících pro sebe zrekonstruovala kompletní jedno patro z celkových 23, které se v budově nacházejí. Nyní už DXC Technology využívá celých 10 podlaží budovy.

Newsletter