Dolarový index dnes ráno krátce oslabil pod 91 bodů. Euro díky slabému dolaru zpevnilo nad 1,2100 EURUSD. Měny regionu včera vykázaly ztráty. Koruna se aktuálně drží kolem 26,40 za euro.

DXC Technology otevře v New Orleans technologické centrum

Společnost DXC Technology vytvoří během následujících pěti let v obchodní čtvrti města New Orleans více než 2 000 pracovních míst, a to díky svému novému technologickému centru. Dosavadní partnerství DXC Technology s městem a také se státem Louisiana se rozšiřuje i na místní vzdělávací instituce, tedy na Louisiana State University, Southeastern Louisiana University, University of New Orleans a Delgado Community College. Tam bude firma hledat talenty, rozvíjet vzdělávací programy a průběžně poskytovat příležitosti ke vzdělávání a rozvoji zaměstnanců.

DXC centrum digitální transformace (DXC Digital Transformation Centrum) se zaměří na vývoj, dodávky a trvalou podporu digitálních služeb příští generace a na řešení včetně aplikací, cloud computingu, počítačové bezpečnosti, analytiky dat a inteligentní automatizaci. To vše s cílem inovovat svoji nabídku služeb určenou globálním klientům. Společnost DXC Technology již zřídila podobná centra digitální transformace ve Velké Británii a naposledy v Austrálii. I tam spolupracuje na svých obchodních a klientských cílech s předními vzdělávacími institucemi. Tato technologická střediska představují inovativní a rozvíjející se zákaznický servis, čerpají z globálních zkušeností firmy v oblasti digitální transformace, využívají nezávislou partnerskou síť a vytváří prostředí pro inkubaci nápadů, vzdělávání a rozvoj.

„Pro americké New Orleans byl fakt, že DXC Technology zrealizuje své aktivity právě tam, více než dobrou zprávou. Město má ambici stát se technologickým centrem světové úrovně a strategické cíle růstu DXC Technology s tím nyní jdou ruku v ruce. Vytvoříme nové příležitosti pro současné i budoucí zaměstnance a z New Orleans a Louisiany se jistě brzy stanou významné a vyhledávané světové technologické lokality. DXC Technology navíc už připravuje vznik dalších obdobných center a my bychom si rozhodně přáli, aby alespoň jedno z nich vzniklo i u nás,“ řekl k realizaci technologického centra v americké Louisianě Bedřich Max Luft, generální ředitel DXC Technology v České republice.

V oblasti hospodářského rozvoje státu Louisiana se jedná o historický úspěch a závazek připravit pro tuto unikátní příležitost své nejlepší a nejtalentovanější studenty. To, že si DXC Technology vybrala zrovna New Orleans, znamená pro celý stát obrovský potenciál růstu. Louisiana tak zaujme jednu z vedoucích pozic na trhu globálních technologických služeb nové generace a tamní vysokoškolští absolventi najdou nebývalé pracovní příležitosti přímo v domácím prostředí.

Stát Louisiana odhaduje, že kromě dvou tisíc nových přímých pracovních míst projekt přinese dalších zhruba 2 250 nepřímých pracovních pozic. Celkem tedy vznikne více než 4 250 nových pracovních míst v jihovýchodní oblasti státu. Zástupci DXC Technology označili New Orleans za talentované a kulturně rozmanité město s vysokou kvalitou života.

Společnost DXC Technology zahájila realizaci projektu v lednu 2018 v dočasném prostoru ve Freeport McMoran Building. V následujících měsících pro sebe zrekonstruovala kompletní jedno patro z celkových 23, které se v budově nacházejí. Nyní už DXC Technology využívá celých 10 podlaží budovy.

Newsletter