E.ON ČR povede od příštího roku Martin Záklasník

Energetickou společnost E.ON Česká republika povede od poloviny příštího roku Martin Záklasník. Ve funkci předsedy představenstva nahradí od 1. července 2017 Michaela Fehna. Záklasník se od 1. listopadu stal novým členem představenstva E.ON Czech Holding AG a současně také jednatelem E.ON Česká republika. ČTK to řekl tiskový mluvčí společnosti Vladimír Vácha.

Devětatřicetiletý Záklasník, jenž studoval ekonomii na univerzitách v Praze a ve Vídni, naposledy působil jako vedoucí B2B marketingu a prodeje významným zákazníkům společnosti T-Mobile v Praze. Do roku 2008 pracoval na různých manažerských pozicích v Berlíně.

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem asi 15 milionů zákazníků.

Česká energetická skupina E.ON zásobuje prostřednictvím své více než 65.000 kilometrů dlouhé distribuční sítě elektřinou 1,5 milionu zákazníků. Jedná se především o lidi z jižních Čech a jižní Moravy. Její tržní podíl v tomto sektoru činí asi 20 procent. V oblasti plynu disponuje více než 4000 kilometrů dlouhou sítí a její podíl na trhu s plynem v České republice dosahuje přibližně devíti procent.

Newsletter