Dolar po včerejším poklesu amerických výnosů z titulu inflačního nepřekvapení oslabil. Dnes ráno tlaky na slabší americkou měnu pokračují. V rámci regionu z oslabení dolaru nejvíce profitovala koruna, která posílila k 25,90 za euro. Ohledně pokračujících zisků jsem opatrní. Rezistenci vidíme na úrovni 25,80 za euro.

Echo24.cz: Babiš shání kompromitující informace na vedení ČEZ

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) uspořádal schůzku pro členy dozorčí rady ČEZ. Ta však byla jen pro členy, které nominoval on sám. Přizvaná byla ještě předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a člen výboru pro audit Otakar Hora. Na schůzce Babiš vyzval členy k větší kontrole současného vedení energetické společnosti pod vedením Daniela Beneše. Toho Babiš přitom dlouhodobě kritizuje a snaží se o jeho sesazení, píše server Echo24.cz.

Ke schůzce na ministerstvu financí došlo 13. září a účastnili se jí pouze členové dozorčí rady, kteří byli do funkce jmenováni na návrh Andreje Babiše. Konkrétně na ní byla Šárka Vinklerová, která se dlouhodobě věnuje obchodu s elektrickou energií, Vladimír Kohout, jenž se zabýval řízením pracovních týmů energetických společností, jaderný fyzik František Vágner a náměstek ministerstva financí Ondřej Landa. Pozvání byli také Drábová a Hora, uvádí Echo24.cz

Celý text je zde.

Newsletter