Economia bude spolupracovat s DVTV další tři roky

Vydavatelství Economia se dohodlo na pokračování spolupráce s internetovou televizí DVTV. Tým v čele s moderátory Danielou Drtinovou a Martinem Veselovským bude dodávat obsah pro zpravodajský server Aktuálně.cz další tři roky. O podpisu smlouvy dnes Economia informovala v tiskové zprávě.

V prvním čtvrtletí příštího roku hodlá DVTV rozšířit program. K dosavadním rozhovorům přibudou například živě moderované diskuse či glosáře v kratším formátu. Prvním z takových pořadů bude živý přenos z diskuse po prezidentských volbách ve Spojených státech a jejich rozbor.

Tým DVTV také plánuje vybudovat ve spolupráci Economií nové studio. Nové pořady by v něm nejen natáčel, ale také by je z něj vysílal.

„Daniela Drtinová, Martin Veselovský a Filip Horký, který se k DVTV na podzim loňského roku připojil, udělali celkem dva tisíce rozhovorů s největšími osobnostmi české i zahraniční politiky i společenského dění. Diváci strávili sledováním videí DVTV přes sedm milionů hodin,“ uvedl člen představenstva Economie a ředitel redakcí Vladimír Piskáček.

Vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom, Respekt, Marketing & Media a několik odborných titulů. Provozuje zpravodajské servery ihned.cz a Aktuálně.cz, řadu tematických internetových titulů a služeb včetně freemailových portálů.

DVTV vznikla kolem bývalých moderátorů a editorů pořadu Události, komentáře České televize. Drtinová za důvod odchodu z televize uvedla podezření z napojení některých lobbistů na ČT. Televize to tehdy odmítla jako lživé.

Newsletter