Edin Karabeg se stal novým CEO Sberbank CZ

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Sberbank CZ se stal Edin Karabeg, zkušený mezinárodní manažer s mnohaletými zkušenostmi na trhu finančních služeb. Na základě schválení Českou národní bankou ho do funkce jmenovala dozorčí rada banky. Představenstvo banky ho 26. března rovněž zvolilo předsedou představenstva Sberbank CZ.

„Jsem velmi rád za příležitost řídit aktivity banky na českém trhu, který není z důvodu vysoké konkurence vůbec snadný a přitom je pro našeho akcionáře velmi důležitý. Se svým týmem se chci zaměřit především na zvýšení ziskovosti v segmentu jak retailového, tak firemního bankovnictví a zároveň na zlepšení efektivity a zákaznické zkušenosti zejména díky digitální transformaci banky, “ řekl ke své nové pozici Edin Karabeg.

Edin Karabeg je seniorní manažer s mezinárodními zkušenostmi na trhu finančních služeb. Své role v České republice se ujímá po úspěšné pětileté misi CEO Sberbank BH v Bosně a Hercegovině. V rolích, které zastával, prokázal úspěchy v oblasti změnového řízení, vedení lokálního businessu do čela trhu a zavádění digitální transformace. Má silné znalosti a zkušenosti v oblasti business strategie, obchodu v segmentech retailových i firemních zákazníků, řízení rizik a restrukturalizace. Od října 2012 byl CEO Sberbank BH v Bosně a Hercegovině, kde se svým týmem dosáhl výrazného růstu čistého zisku a aktiv banky, rozšířil zásadně prodejní kanály a implementoval digitální transformaci procesů. Edin Karabeg vystudoval Business Administration ve Vídni.

Sberbank CZ je univerzální bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb retailovým klientům, malým a středním firmám i velkým společnostem. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni
 

Newsletter