Platforma Fundlift představuje novou investiční příležitost - firmu PROMA real a.s. Více informací ZDE. Dolar rozšiřuje ztráty v dolarovém indexu i proti euru. Měny regionu těží ze silnějšího eura, koruna se posouvá pod 25,85 za euro.

EK: Spotřebitelská důvěra v eurozóně v prosinci mírně stoupla

Spotřebitelská důvěra v zemích platících eurem se v prosinci mírně zlepšila. Evropská komise dnes oznámila, že její index spotřebitelské nálady stoupl podle prvního odhadu na minus 10,9 bodu z listopadových minus 11,5 bodu. Ukazatel spotřebitelské nálady se zvýšil i v celé Evropské unii. 

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že index pro eurozónu stoupne na rovných minus 11,0 bodu. V celé Evropské unii se ukazatel zvýšil také o 0,6 bodu na minus 7,5 bodu. 

Důvěra spotřebitelů v ekonomiku určuje jejich ochotu nakupovat a spotřebitelské nákupy patří k hlavním složkám, které určují ekonomický výkon zemí či oblastí. Hospodářský růst v eurozóně v letošním třetím čtvrtletí zrychlil na 0,2 procenta z 0,1 procenta v předchozím kvartálu. 

Evropská komise dnes zveřejnila i údaje o prosincové ekonomické náladě, která v 18 zemích eurozóny i ve všech 28 státech EU po říjnovým nárůstu zůstala druhý měsíc za sebou prakticky beze změn.

Newsletter