Dolar sílí díky datům z amerického trhu práce a rychlejšímu růstu výnosů. Euro proti dolaru zpět pod 1,2100 EURUSD, dolarový index testuje 91 bodů. Měny regionu se drží v zisku, aniž by je ovlivňovalo oslabující euru proti dolaru.

Ekonomika eurozóny rostla ve 2Q dle 1. odhadu o 0,3 %

Ekonomika eurozóny ve druhém čtvrtletí mírně zpomalila tempo růstu. Hrubý domácí produkt (HDP) zemí platících eurem se zvýšil o 0,3 procenta po růstu o 0,4 procenta v předešlém kvartálu. V dnešním rychlém odhadu to uvedl evropský statistický úřad Eurostat. V celé Evropské unii se HDP zvýšil v mezičtvrtletním srovnání o 0,4 procenta, což je stejné tempo jako v prvních třech měsících roku.

Růst mírně zaostal za odhady. Ekonomové oslovení agenturou Reuters předpokládali, že ekonomika eurozóny stoupne za tři měsíce do června o 0,4 procenta.

V meziročním srovnání se HDP eurozóny zvýšil o 1,2 procenta a HDP celé osmadvacítky o 1,6 procenta. V případě eurozóny to je zrychlení z růstového tempa 1,0 procenta ve stejném období před rokem. Naopak celá EU rostla o 0,1 procentního bodu pomaleji.

Newsletter