Ekospol loni dokončil 400 nových bytů a nakoupil pozemky pro 1500 bytů

Developerská firma Ekospol v loňském roce dokončil stavbu 400 nových bytů, které v průběhu roku předal novým majitelům. Kromě toho společnost zahájila stavbu 187 nových bytů v posledních dvou etapách projektu Panorama Kyje. V letošním roce uvede na trh hned několik nových rezidenčních projektů.

„Prodejní statistiky za loňský rok dokládají, že je Ekospol mezi zájemci o nové bydlení dlouhodobě velmi populární. Nabízí kvalitní bydlení za nejlepší cenu a to dokonce i v současné době, kdy ceny nemovitostí nejen na pražském trhu neustále rostou. Cílem společnosti totiž není jen prodávat nové byty, ale umožnit bydlení všem, kteří mají o vlastnické bydlení zájem,“ prohlašuje Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva Ekopolu. Dokládá to na posledních dvou etapách projektu Panorama Kyje, kde se průměrná cena nabízených bytů pohybuje hluboko pod celopražským průměrem.

„Přitom jde o velmi žádaný projekt nedaleko stanice metra s unikátním výhledem na Prahu. Vzhledem k současné obrovské poptávce a cenám konkurence, bychom mohli tyto byty nabízet i za výrazně více peněz. Ekospol však nikdy nebude prodávat za nejvyšší možné ceny, spokojí se i s nižším ziskem. I v budoucnu budeme pokračovat ve výstavbě cenově dostupného bydlení na okraji Prahy s velmi dobrou dopravní dostupností a zároveň v zeleni. Plánujeme velký projekt s téměř tisícovkou bytů, kde průměrná cena bude kolem 70 tisíc korun za metr čtvereční bytové plochy,“ slibuje Korec.

Premiéra v prémiovém segmentu

Hned na začátku letošního roku nabídne Ekospol novinku, kterou zatím v nabídce neměl. V žádané rozvíjející se lokalitě blízko centra Prahy nabídne už v příštích týdnech malý komorní projekt vyššího standardu s atraktivními výhledy na Pražský hrad i Vyšehrad. Taková nabídka na pražském trhu nyní chybí. Spuštění prodeje dalších projektů pak Ekospol plánuje v druhé polovině roku.

Ekospol patří k největším soukromým vlastníkům pozemků v Praze a okolí, kde vlastní přes půl milionu metrů čtverečních ploch připravených pro výstavbu více než 7000 nových bytů v hodnotě přesahující 20 miliard korun. Jen v loňském roce společnost nakoupila několik pozemků v různých částech Prahy, na nichž v následujících letech postaví kolem 1500 nových bytů. V nákupu nových pozemků bude developer pokračovat i letos. Na nové akvizice má pro letošní rok vyčleněno minimálně 600 milionů korun.

Newsletter