Euro smazalo dopolední ztráty a posouvá se zpět nad 1,1800 EURUSD. Maďarská centrální banka zvýšila sazby více, než očekával trh. Forint je spolu se zlotým v zisku, koruna smazala ztráty k otevírací ceně na 25,67 za euro.

Elton chystá nové prodejny, vyrábět bude i dámské hodinky Prim

Společnost Czechoslovak Group zbrojaře Jaroslava Strnada, která koupila většinový podíl ve firmě Elton hodinářská, chce dostat značku hodinek Prim zpět na výsluní. Prim chystá nové prodejny v ČR, vyrábět chce nově i dámské hodinky. Marketingové aktivity firmy jsou ale omezené kvůli letitému soudnímu sporu o značku Prim, jehož verdikt se očekává letos. Zástupci firmy Elton o tom informovali na dnešní tiskové konferenci. Firma už dříve uvedla, že její tržby loni stouply o 20 procent na 48 milionů korun.

Hlavní spor o značku Prim je stále před soudem. Hodinky s označením Prim prodává i konkurenční frýdecko-místecká MPM-Quality, která ochrannou známku vlastní od roku 2001, kdy ji koupila od Chronotechny Šternberk. Obě firmy kvůli tomu vedly už několik soudních sporů a záležitost stále není dořešena. Problémy mají svůj původ v době privatizace v 90. letech.

„Je to v očekávání letošního roku, kdy by už měl přijít definitivní verdikt. Mezitím proběhlo několik pravomocných a několik soudů v dílčích případech ve prospěch Eltonu,“ uvedl generální ředitel společnosti Martin Pabiška. Firma nechce předjímat rozhodnutí soudu, ale pro jistotu připravuje i „plán B“.

Výrobce hodinek chce dál pokračovat v rozšiřování prodejní sítě, ale nikoli masivně. „Jsme před projektem v Brně, uvažujeme Letiště Václava Havla a případně další dvě města,“ uvedl ředitel. Kromě podnikové prodejny v sídle v Novém Městě nad Metují má firma nyní ještě obchody v Praze a Ostravě.

Pokračovat má i produkce pro vojáky. „Naše orientace s produktem hodinek bude i do státní správy respektive do armády, kam bychom se chtěli tradičně vrátit zpátky, protože naše hodinky Orlík i Pilot byly produkty určené pro armádu,“ dodal Pabiška.

Prim bude nadále rozvíjet tradici mechanických hodinek, nabídku hodinek pro byznysmeny a pokračovat chce v limitovaných edicích. Vyjít na trh chce společnost také s dámskými hodinkami, které již v minulosti vyráběla.

„My máme velké výrobní kapacity a na to chceme v tom strategickém plánu napasovat obchod. Tzn. že teoreticky by se ta produkce mohla i dvojnásobně zvýšit,“ uvedl Pabiška.

Společnost Czechoslovak Group koupila v květnu většinový podíl ve firmě Elton hodinářská z Nového Města nad Metují od pražské firmy E-Centrum. Ta zůstala menšinovým společníkem Eltonu. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Newsletter