ENERN s dalšími investory nalila 2 mld. Kč do společnosti DocPlanner

Přední světová platforma pro rezervaci zdravotní péče DocPlanner, která v České republice provozuje portál ZnámýLékař.cz, získala pro další růst nové finanční prostředky, když přilákala dva nové investory. Investice v Series E dosáhla 80 milionů EUR, tedy dvě miliardy korun.

Celkově tak firma, která vznikla v roce 2012 ve Varšavě a dnes sídlí v Barceloně a působí na čtyřech kontinentech, získala přes 130 milionů EUR. DocPlanner upevňuje svou silnou pozici mezi nejlépe financovanými hráči v oblasti digitální zdravotní péče na světě. Nového investičního kola se zúčastnili současní investoři, mezi nimiž je také český ENERN, investiční kolo vedly fondy One Peak Partners a Goldman Sachs Private Capital Investing.

Získané finance budou využity pro podporu celé řady strategických oblastí. Na hlavních trzích, kterými jsou Evropa a latinská Amerika, se bude DocPlanner soustředit na další růst. Samozřejmostí je také další podpora vývoje softwaru a také rapidní personální růst. V současné době firma zaměstnává tisíc lidí a plánuje nabrat dalších sto lidí do obchodu, zákaznické podpory, do produktu, marketingu a právního oddělení, a to napříč všemi šesti pobočkami. Společnost nevylučuje ani možnost dalších akvizic, aby i nadále akcelerovala svůj růst. Již dříve firma úspěšně akvírovala dvě konkurenční společnosti, v Turecku a ve Španělsku.

„DocPlanner má za sebou pěkný příběh a velmi slibnou budoucnost. Mariusz a jeho tým dokázali vybudovat ve velmi krátkém čase globální těleso, které pomáhá digitalizovat lékařské ordinace a kliniky napříč Evropou a latinskou Amerikou. Za produktem stojí opravdu silný tým, jehož plán na další růst je velmi slibný, a právě z toho důvodu jsme se rozhodli účastnit se také tohoto posledního kola,“ řekl Pavel Mucha, partner ve společnosti Enern.

DocPlanner nabízí sadu marketingových a softwarových nástrojů pro lékaře a zdravotní kliniky, přičemž posláním firmy je nabídnout nástroj pro efektivnější zdravotní péče. Platforma poskytuje pacientům možnost sjednat si bezplatnou lékařskou prohlídku a dohodnout si online kontroly u lékaře. DocPlanner také nabízí lékařům a klinikám nástroj, který jim umožní optimalizovat příjem pacientů bez zbytečných časových prodlev a minimalizovat procento pacientů, kteří nepřijdou na sjednané vyšetření. Služba také digitalizuje veškeré kroky, aby lékaři mohli věnovat maximum svého času práci přímo s pacienty. Tento systém firma nabízí zdravotnickým zařízením jako Software As A Service.

„Z našeho pohledu přišla tato investice v ideální dobu. Oblast našeho podnikání je na vzestupu, čímž se otevírá mnoho dalších příležitostí, a to jak z hlediska zákaznického servisu, tak z hlediska nabídky produktů. Díky nově získaným financím jsme se v oblasti technického zdravotnictví mohli více soustředit na rozvoj onlinu a na SaaS byznys. Tyto týdny považujeme za vzrušující dobu pro DocPlanner, pro pacienty, doktory a další partnery,“ uvedl Mariusz Gralewski, zakladatel a CEO DocPlanner.

Newsletter