EP Energy měla ve čtvrtletí stejný provozní zisk jako loni

Energetická skupina EP Energy z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) vykázala v letošním 1. čtvrtletí stejně jako loni konsolidovaný zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) ve výši 3,3 miliardy korun (122 milionů eur). Konsolidované tržby stagnovaly na zhruba 15 miliardách Kč (555 milionů eur). ČTK to dnes sdělil mluvčí EPH Daniel Častvaj. Výsledky jsou podle mezinárodních účetních standardů.

Skupina EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a druhým největším domácím výrobcem elektřiny. Ovládá například Elektrárny Opatovice, Pražskou teplárenskou a výrobce elektřiny a tepla Plzeňskou energetiku a United Energy.

Kromě České republiky firma působí na Slovensku a v Německu. V prosinci 2015 rozšířila své teplárenské portfolio o aktiva v Maďarsku, kde dokončila akvizici více než 95procentního podílu ve společnosti Budapesti Erömü. Tyto teplárny pokrývají asi 60 procent spotřeby tepla v Budapešti.

Největšími akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny akcií. Zbytek patří skupině J&T. EP Energy patří společnosti EP Infrastructure (dříve CE Energy), která je dceřinou firmou EPH. EPH počátkem dubna oznámil plán nabídnout akcie EP Infrastructure na burze v Praze a Londýně, následně ale záměr zrušil s tím, že bude zvažovat vstup globálního investora.

Newsletter