EPH vstupuje do společnosti Slovenské elektrárne

Energetický a průmyslový holding (EPH) dnes prostřednictvím své dceřiné společnosti EP Slovakia EP Slovakia uzavřel první fázi svého vstupu do společnosti Slovenské elektrárne. Stává se tak 50procentním akcionářem společnosti Slovak Power Holding (SPH). Dalších 50 procent SPH zůstává zatím ve vlastnictví skupiny Enel. SPH drží 66 procent akcií Slovenských elektrární.

„Základní cena transakce za tento poloviční podíl v SPH byla stanovená na 375 milionů eur s tím, že 150 miliónů eur je zaplaceno v rámci této první fáze transakce. Základní cena se však může změnit v závislosti na parametrech definovaných ve smlouvě, které se týkají zejména nákladů na dokončení rozestavených bloků 3 a 4 jaderné elektrárny Mochovce, provozních parametrů těchto nových bloků a ceny elektrické energie na Slovensku,“ sdělil serveru Roklen24 mluvčí EPH Daniel Častvaj.

Dodal, že pro stanovení výše doplatku se použije mechanismus úprav. Finální cenu vypočítají nezávislí experti podle dohodnutých vzorců.

Po dokončení a spuštění rozestavených bloků Jaderné elektrárny Mochovce bude mít EPH opci odkoupit a Enel opci prodat zbylých 50 procent v SPH, v režimu plně dodržujícím všechna práva, která si pro tuto část transakce už dříve vyjednala Slovenská republika.

Newsletter